VATANDAŞ TEPKİLİ!

VATANDAŞ TEPKİLİ!
Kütahya'da Fuat Paşa Caddesi'ndeki yolda hareket eden araçların Kütahya Adliyesi önünden sağa dönerek Lise Caddesi'nden çarşı merkezine girmek istemeleri özellikle çarşamba ve cumartesi günleri esnafın ve halkın can güvenliğini tehlikeye sokuyor; çün

Kütahya'da Fuat Paşa Caddesi'ndeki yolda hareket eden araçların Kütahya Adliyesi önünden sağa dönerek Lise Caddesi'nden çarşı merkezine girmek istemeleri özellikle çarşamba ve cumartesi günleri esnafın ve halkın can güvenliğini tehlikeye sokuyor; çünkü çarşamba ve cumartesi günleri Lise Caddesi üzerinde bulunan yolda halka açık pazar kuruluyor.
Kütahya Merkez'de bulunan Fuat Paşa Caddesi'ndeki yolda hareket eden araçların Kütahya Adliyesi önünden sağa dönerek Lise Caddesi'nden çarşı merkezine girmek istemeleri özellikle çarşamba ve cumartesi günleri esnafı ve halk pazarında alaış-veriş yapan insanları büyük sıkıntıya sokuyor; çünkü çarşama ve cumartesi günleri Lise Caddesi üzerinde halka açık pazar kuruluyor, halk, pazarda alışverişini yaparkaen aynı zamanda yolun trafiğie açık olmasına tepkili.
Özellike çocuklarıyla birlikte halk pazarında alış veriş yapan vatandaşların çocuklarının elini bir an olsun bile bırakmadıklarını vurgulyarak;'Fuat Paşa Caddesi'nden gelen araçlar Kütahya Adliyesi önünden sağa dönerek bizim alışveri yaptığımız Lise Caddesi'nden Kütahya Merkezine giryorlar ve hiç kimse önlem almıyor. Biz çoluk çocuğumuzla pazara çıkmaya korkar durma gelik; çünkü araç sürücüsü ne kadar dikkat ederse etsin o kalabalıkta önüne çıkan bir çocuğu fark etmeyebilir. Ve çocuğumuz Allah korusun ezebilir. Yetkililer ne zaman önlem alacak merak ediyoruz. İlla burada bu ihmalkarlıklardan dolayı bir insanın ölmesi mi gerekiyorki bu yol çarşamba ve cumartesi günleri trafiğe kapalı klasın.' şeklinde tedirginliklerini dile getirerek yolu trafiğe kapatmayan yetkililere tepkilerini sert bir şekilde dile getirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com