Vatandaşı değil teröristi dinle

Vatandaşı değil teröristi dinle
CHP Parti Meclisi'nde konuşan Kılıçdaroğlu “Vatandaşların telefonunu dinleyeceğine bir de teröristlerin telefonlarını dinle.

CHP Parti Meclisi (PM), dün Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Kılıçdaroğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, iktidarın terör sorununa çözüm üretemediğini, tutarlı politikalar izlenmesi gerekirken “büyük zikzaklar çizdiğini” söyledi. Erdoğan’ın basın yayın kuruluşlarının sahipleri ve genel yayın yöneticileriyle yaptığı toplantıyı da değerlendiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Baskının başka şekli
“Baskının bir başka şekli, sansürün bir başka şekli. Hadi genel yayın yönetmenlerini çağırdınız, medya patronlarının ne işi var orada. Hatırlarsınız bir ara sayın başbakan demişti ki medya patronlarına ’o köşe yazarları sizin çalışan elemanlarınız değil mi? Onlar madem öyle yazı yazıyorlar, sen sorumlususun. Konuşturma onları’. Bu toplantı onun başka bir versiyonudur. Demokrasiye yakışan bir tablo değildir bu tablo. Medya patronlarını karşınıza alacaksınız ve onlara dolaylı sansür nasıl uygulanır onu anlatacaksınız. Sonra da o toplantıdan çıkacaksınız yine CHP’ye saldıracaksınız. Efendim neymiş ’şehitlerimiz var CHP bizi sorumlu tutuyor’. Kimi sorumlu tutacağız? Eğer bu ülkede bir hükümet varsa siyaseten onu sorumlu tutacaksınız... Sorunları çözmek için iktidar olacaksın, sonra da  başlayacaksın muhalefeti suçlamaya. Sonra dönüp diyeceksin ki ’muhalefet kolaycılık yapıyor’. Kolaycılığı sen yapıyorsun Sayın Başbakan.”

Atalay’ı eleştirdi
Kılıçdaroğlu, TBMM’deki gizli oturumla ilgili olarak. “Başbakan gelip bilgi vermez mi? Ülke kan gölü, gelip anlatacaksın. Neden oldu bu olaylar? Vatandaşların telefonunu dinleyeceğine bir de bak bakalım yahu bu teröristler nedir? Bir de onların telefonlarını dinle. Ülke bu haldeyken parlamentoya gelip bilgi vermiyorlar. Bu bizim için ciddi bir olay, arkasını bırakmayacağız. Başbakan o parlamentoya gelecek, bilgi verecek” diye konuştu. Terör oturumunda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın bilgi vermesini de eleştiren Kılıçdaroğlu, “Adı köstebeğe çıkmış bir bakan gelip bilgi veriyor. O bakanın o kürsüye çıkması ayıp. Deniz Feneri’nde arama yapılacağı önceden haber verilecek, bu kişi İçişleri Bakanı olacak, gelecek o kürsüde milletvekillerine bilgi verecek...” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com