Vatandaşın T.C. tepkisi!

Vatandaşın T.C. tepkisi!
T.C. ibaresi kaldırılan tabelaya, vatandaş ekleme yaptı.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye’deki sağlık kurumlarına bir yazı göndererek tabelalarındaki Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan “T.C.” ibaresinin kaldırılmasını istedi.
 
Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu karar ile sağlık kuruluşlarında bulunan tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılması olan TC ibaresi bir bir kaldırılmaya başlandı.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı, geçtiğimiz haftadan itibaren bünyesindeki sağlık kurumlarının tabelalarında değişikliğe gitti.
 
Sağlık kurumlarındaki T.C ibareli tabelalar Trabzon’da Akçaabat İlçesi Söğütlü Beldesinde bulunan 1 numaralı sağlık merkezi ve Söğütlü Aile yaşam Sağlığı Merkezi’nin kapısından da söküldü.
 
Yeni tabelalardan rahatsız olan vatandaşlar, tabelaya kendi yöntemleriyle ekleme yaptı. Trabzonlular geceyarısı merdivenleriyle sağlık merkezi önüne gelerek, ellerindeki T.C. yazısını tabelaya yapıştırdı.
 
T.C. yazısını tabelaya ekleyen vatandaşlar, bu anları da videoya çekip “T.C.’ yazılarının kaldırılmasına duruşumuz” diyerek sosyal medyada paylaştı. (CTK)
 
Haberin kaynağı için tıklayın:  http://sozcu.com.tr/2013/gunun-icinden/vatandasin-t-c-tepkisi.html

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com