Vatandaşlar bina çökmesini deprem oluyor zannetmiş

Vatandaşlar bina çökmesini deprem oluyor zannetmiş
Eskişehir'de bitişiğindeki temel kazısı nedeniyle sabah saatlerinde boşaltılan 3 katlı bir bina çökmesi vatandaşlara deprem korkusu yaşattı.

Eskişehir'de bitişiğindeki temel kazısı nedeniyle sabah saatlerinde boşaltılan 3 katlı bir bina çökmesi vatandaşlara deprem korkusu yaşattı.
Çöken binanın yanındaki 5 katlı bina ile bazı işyerleri de güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı. Güvenlik nedeniyle kapatılan fırın yeniden açılarak içerideki ekmek, poğaça ve börekler vatandaşlara dağıtıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Çökme sebebiyle cadde bir süre trafiğe kapandı.
Kentin en yoğun caddelerinden olan Şair Fuzuli Caddesi TEDAŞ karşısında içerisinde çeşitli işyerlerinin de bulunduğu 3 katlı bina yanındaki bir binada temel kazma çalışması başlatıldı. Bu sırada içerisinde işyerlerinin de bulunduğu, kullanılır haldeki söz konusu bina yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı boşaltıldı. Ancak bir süre sonra 3 katlı bina aniden çöktü. Çökerken çıkan gürültüyü duyan pek çok deprem olduğunu zannetti.
Çökmenin ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Cadde trafiğe kapatılarak, çevrede güvenlik önlemi alındı. Çöken binanın altında kimsenin olmadığı anlaşıldı. Güvenlik güçleri, çöken binanın yanındaki 5 katlı apartman ile bazı işyerlerini de tedbir amaçlı olarak boşalttı.
Boşaltılan binanın altında bulunan ve güvenlik gerekçesiyle kapatılan ekmek fırını yeniden açtırıldı. Fırın sahipleri dükkândaki malların ziyan olmaması için vatandaşlara dağıttı.
Çöken binanın yanındaki binada oturan 60 yaşındaki Bedri Cezmi olayı şöyle anlattı: 'Olay anında uyuyordum. Büyük bir gürültü duydum, yerimden fırladım. Yandaki bina yıkıldı. Daha önce de ikaz ettim ben onları. İki aydır kepçeyi duvarlara vuruyorlar. Bina sallanıyor dedim dinlemediler.” dedi.
Olay anını yaşayan bir diğer apartman sakini 70 yaşındaki Semiha Semiz ise 'Bir gürültü koptu. Zelzele oluyor zannettim. Kapıyı açtım, hemen çıktım. Komşuya gittim. Binanın yıkıldığını söylediler. Polisler geldi, ne anahtarı, ne cüzdanımı, ne sağlık karnemi bulabildim.” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com