Vatandaşlar karar verecek

Vatandaşlar karar verecek
Kütahya Simav’da 19 Mayıstaki 5.9’luk depremde konutları ağır hasar gören vatandaşlar, TOKİ’nin kendileri için yaptığı kalıcı afet konutlarına yerleşince, 5 aydır konakladıkları Muradınlar Mahallesindeki 200 adet Yunus Emre Tipi Prefabrikler boşta kaldı.

Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, içerisinde mutfak, banyo, tuvalet, yatak ve oturma odası bulunan 20’şer metrekarelik prefabrik konutları doğal güzellikleri, kaplıcaları, termal zenginlikleri, tarihi ve turistik özellikleriyle İç Ege’nin tatil cenneti Simav açısından daha iyi değerlendirebilmek amacıyla vatandaşın da bilgisine başvuracaklarını bildirdi.
Prefabrik konutları değerlendirebilmek için kendilerinin de düşünceleri olduğunu, ancak bu konuda halkın düşüncelerinin de çok önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Ünal, “Başbakanlık Afet ve Acil Durum Merkezi (AFAD) tarafından depremin hemen ardından 928 kalıcı afet konutlarının bulunduğu Muradınlar Mahallesine yaptırılan 200 adet Yunus Emre Tipi Prefabrik konutlar şimdi boşta kaldı. Çürüyüp gitmesine gönlümüz razı olmuyor. Milletin parasıyla yapılan bu konutları bundan sonra en iyi bir şekilde nasıl değerlendirebiliriz diye vatandaşın da bilgisine başvurmak istiyoruz. Bu hususta bölgede bulunan Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin de fikir ve görüşlerine başvuracağız. Simav halkı ve sayıları 2 bini bulan üniversite gençlerinden de yararlanmak suretiyle geniş katılımlı bir anket çalışması başlatmayı planlıyoruz. Vereceğimiz karar da halkın görüşleri de bizim için çok önemli olacak” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com