Vatandaşlar tedirgin

Vatandaşlar tedirgin
AFYONKARAHİSAR'IN SİNANPAŞA İLÇESİ BAŞKİMSE KÖYÜNDE MEYDANA GELEN DEPREM, VATANDAŞLARI TEDİRGİN ETTİ

AFYONKARAHİSAR'IN SİNANPAŞA İLÇESİ BAŞKİMSE KÖYÜNDE MEYDANA GELEN DEPREM, VATANDAŞLARI TEDİRGİN ETTİ

Afyonkarahisar'da merkez üssü Sinanpaşa ilçesine bağlı Başkimse köyünde meydana gelen çeşitli büyüklüklerdeki 6 deprem vatandaşları tedirgin etti.
En küçüğü 2.4, en büyüğü 4.4 olan sarsıntılar çevre ilçe ve köylerde de hissedildi. Depremin ardından 4.4 büyüklüğünki orta şiddetli depremin merkez üssü olan Başkimse köyüne giden Sinanpaşa Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik ve Belediye Başkanı Nuri Köse incelemelerde bulundu. Köy muhtarı ve vatandaşlardan bilgi alan Kaymakam Çelik, depremde hasar gören evleri inceledi.
Çelik, evinde çatlaklar oluşan Ayşe Yıldırım isimli yaşlı kadının evini gezdi. Yaşlı kadın ile bir süre sohbet eden Çelik, deprem anında yaşadıklarını dinledi. Depremden çok korktuğunu anlatan yaşlı kadın, dışarı çıkamadığını oturduğu yerden Allah'a yardım etmesi için dua ettiğini belirterek, evindeki çatlakları gösterdi..
Depremi yaşayan vatandaşlar ise deprem anında çok korktuklarını kendilerini o korku ile dışarı attıklarını anlattı. Ahırlarındaki hayvanların yüksek sesle bağırdığını anlatan vatandaşlar, sabahın soğuğunda yaklaşık iki saat dışarıda beklediklerini aktardı.
Köyde yaptığı incelemelerin ardından bir açıklama yapan Kaymakam Çelik, sabah 7.15 itibari ile gerçekleşen merkez üssü Sinanpaşa'ya bağlı Başkimse köyünde birkaç eski evde çatlak olduğunu tespit ettiklerini iletti. Çelik, depremin ciddi bir hasara neden olmadığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com