Vatandaşlara AKP zulmü Meclis gündeminde!

Vatandaşlara AKP zulmü Meclis gündeminde!
Başbakan Erdoğan’ın Manisa’daki gezisi sırasında yaşanılan bir olay vatandaşların devlet şiddetine nasıl uğradığını herkese gösterdi

Başbakan Erdoğan’ın Manisa’daki gezisi sırasında yaşanılan bir olay vatandaşların devlet şiddetine nasıl uğradığını herkese gösterdi.

Büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında AKP’li üç Bakan ve Bakan çocukları ile ünlü işadamlarının isimleri deşifre olmuştu.

Operasyon sırasında evlerde yapılan aramalar sonucu para sayma makineleri, ayakkabı kutuları içerisinden çıkan 4,5 milyon dolar vs. gibi kanıtlar ele geçirilmişti.

Türk Halkı’nın vergilerinin, yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla nasıl ayakkabı kutularına gizlendiği ve daha birçok gerçeğin ortaya çıkarılması gündemin ilk sırasına oturdu. Gündemdeki sıcaklığını koruyan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu, Türk Halkı’nın protestolarına da konu oluyor. Kimi vatandaş sokakta tepkisini gösterirken kimisi de evinin balkonundan tepkisini belli etmeye devam ediyor.Başbakan Erdoğan’ın Manisa gezisindeki konuşması sırasında Nurhan Gül isimli vatandaş da evinin balkonundan boş ayakkabı kutusunu gösterdi. AKP Hükümeti’nin halkın protesto hakkına saygı göstermediği, üstüne üstlük Nurhan Gül’ün evinin Başbakan Erdoğan’ın korumaları ve polislerce anında basılmasıyla bu utanç tablosu da gündeme taşınmış oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Manisa’daki toplu açılış töreninde Başbakan Erdoğan’a, konuşma yaptığı sırada evinden ayakkabı kutusu göstererek protesto eden Nurhan Gül’ün gözaltına alınmasını Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan’a, “Korumalarınıza, gittiğiniz yerlerde vatandaşları evlerinde korkutma, sindirme görevi mi verilmiştir?” diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde Akhisar Cumhuriyet Meydanı’nda konuşmanız sırasında, meydana bakan yerdeki evinden Nurhan Gül adlı bayan vatandaşımızın ayakkabı kutusu göstererek protestoda bulunmasından sonra yakın korumalarınız ve çevik kuvvet ekipleri tarafından evinden yaka paça gözaltına alınarak karakola götürülmesinin yasal gerekçesi nedir?” diye sordu.

Tanrıkulu ayrıca şu sorulara yanıt istedi:“-Nurhan Gül adlı bayan vatandaşımızın evinin basılarak iki aylık bebeğini dahi evde bırakmak zorunda bırakılıp, apar topar karakola götürülmesinin nedeni, sizin tarafınızdan bizzat hedef gösterilmiş olması mıdır?

-Korumalarınıza, gittiğiniz yerlerde vatandaşları evlerinde korkutma, sindirme görevi mi verilmiştir? Türkiye’de ayakkabı kutuları içerisinde tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını gasp ederek saklayanlara tepki gösterilmezken, niçin namuslu vatandaşlara demokratik haklarını kullanarak hırsızlıkları, yolsuzlukları protesto ettikleri için tepki gösterilmektedir?

-Türkiye’de rüşveti, yolsuzluğu ve haksızlıkları protesto etmek suç mu sayılmaktadır? Sayılmakta ise ne zamandan beri suç sayılmaktadır?

-Hukuki hiçbir gerekçeye dayanmayan gözaltı nedeniyle vatandaşımızdan özür dilenecek midir?”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com