Vatandaşlara ''çadır'' uyarısı

Vatandaşlara ''çadır'' uyarısı
Türk Kızılayı yetkililerinden Suat Aslan, 19 Mayıs'ta yaşanan 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası Simav ilçesinde 6 bin 712 çadır kurulduğunu belirterek, bu çadırların korunmasını istedi.

Türk Kızılayı yetkililerinden Suat Aslan, 19 Mayıs'ta yaşanan 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası Simav ilçesinde 6 bin 712 çadır kurulduğunu belirterek, bu çadırların korunmasını istedi.
Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, şimdiye kadar kullanılmayan veya boş bırakılan yaklaşık 1400 çadırın toplandığını bildirdi.
Afetlerde vatandaşların barınması bakımından en önemli unsur olan çadırlardan 140'ının kullanılamaz halde olmasının, 140 ailenin barınamaması anlamına geldiğini belirten Aslan, şunları kaydetti:
''Çadırlardan yararlanan vatandaşlarımızın, çadırlara çok iyi bakması ve koruması gerekmektedir. Vatandaşlarımız, kullandığı çadırın gün geldiğinde bir başka afetzedeye barınma imkanı sunacağını unutmamalıdır. Kullanılmayan çadırların teslimi için vatandaşların Türk Kızılayı'na veya Kaymakamlıkta oluşturulan çadır birimine başvurması gerekmektedir. Ekiplerimiz gelerek, kullanılmayan veya boş duran çadırları usulüne uygun söküp teslim alacaktır. Isıya dayanıklı, yağmur geçirmeyen Türk Kızılayı'na ait çadırlar, kesinlikle ıslak ve çamurlu bir şekilde toplanmamalıdır.''
Aslan, mahalle ve köylerinde kullanılmayan veya atıl durumda bulunan çadır bulunan muhtarların kendilerine yardımcı olmasını istedi.

-BAZI ÇADIRLAR YAYA VE ARAÇ TRAFİĞİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR-

Belediye İtfaiye Müdürü Mustafa İşleyen, cadde ve sokaklarda kurulu bulunan ve trafik akışını olumsuz etkileyen çadırlar konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
İşleyen, panayır alanına çadır kent kurulduğunu, bunun yanında kentin 17 noktasında toplu çadır bölgeleri oluşturulduğunu ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:
''Zaman içinde söz konusu çadırların bulunduğu bölgelerde dağılmalar oldu. Bazı okulların bahçelerine kurulan çadırlar, okul inşaatları nedeniyle mahallelerin ara sokaklarına dağıldı. Vatandaşlar toplu çadır alanlarından söktükleri çadırları evlerinin yanına yollara kurdular. Durum böyle olunca olası bir yangında itfaiye araçlarının, hastalık ve kaza durumunda da bir ambulansın olay yerine varması imkansız hale geldi. Bu nedenle yolları trafiğe kapatan çadır sahiplerini uyarıyorum.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com