“Vatandaşlarımızdan parklara sahip çıkmasını istiyoruz”

“Vatandaşlarımızdan parklara sahip çıkmasını istiyoruz”
Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, kentteki parklarda oluşan tahribat nedeniyle yaklaşık bir milyon TL maddi zarar oluştuğunu söyledi.

Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, kentteki parklarda oluşan tahribat nedeniyle yaklaşık bir milyon TL maddi zarar oluştuğunu söyledi. Taşkestik, “Vatandaşlarımızdan parklardaki oyun gruplarına zarar verenleri bize ihbar etmesini istiyoruz”dedi.
Uşak Belediyesi, mahalle ve sokaklarda vatandaşların hoşça vakit geçirmesi amacıyla inşa edilen parklara verilen tahribatlara isyan etti. Park ve Bahçeler Müdürü Ekrem Taşkestik, verilen tahribat nedeniyle oluşan maddi zararın tahammül sınırlarını aştığını ifade ederek vatandaşlara “Parklara sahip çıkın” çağrısında bulundu. Belediye olarak halkın rahat nefes alacağı yeni parklar ve mesire alanları inşa etmeye çalıştıklarını anlatan Ekrem Taşkestik, “Kendini bilmezlerin verdiği tahribatlar yüzünden parklar kullanılmaz hale geliyor”dedi.
Parklardaki oyun gruplarına verilen zararların vatandaşın parası ile tamir edildiğini ifade eden Taşkestik, ' Bu tahribatları Vatandaşlarımızın ödediği vergilerle tamir ediyoruz. O kadar büyük zararlar oluşuyor ki bu durumu görmek bizi üzüyor.
Hazırlatacağımız broşürle verilen zarara dikkat çekeceğiz. Vatandaşlarımızı parklara zarar veren kişilere karşı daha duyarlı olmaya davet edeceğiz. Bu parklar hepimizin kullanımı amacıyla inşa ediliyor ve genelde çocuklarımız yararlanıyor. Belediye olarak vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın rahat vakit geçirebilecekleri, spor yapabilecekleri alanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Uşak'ın mahalle ve sokaklarında herkesin vakit geçirebileceği kendine yakın alanlar olsun istiyoruz. Bu düşünce ile park yapım çalışmalarına devam ediyoruz. 2010 yılında bu bilinçle 27 yeni park oluşturduk. Bütün bu çalışmalarımıza kendini bilmez insanlar gölge düşürmeye devam ediyorlar. Parklarımıza zarar veren kendini bilmezlerin oluşturduğu tahribatlar için binlerce TL harcama yapmak zorunda kalıyoruz. Bu tahribatlar nedeniyle son iki yılda yaklaşık bir milyon TL harcadık. Bu para belediye bütçesinden çıkıyor. Bu zararı veren insanlar kendi ödediği paralara da ihanet ediyorlar”dedi.
Ekrem Taşkestik, parklara zarar veren şahısları tespit etmeleri halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade ederek denetimlerin sıklaştırılacağını da dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com