Vazife Malülü Polis Memurlarına Devlet Övünç Madalyası

Vazife Malülü Polis Memurlarına Devlet Övünç Madalyası
Çeşitli sebeplerle vazife malülü olan ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan Polis Memurları Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'e gönderilen Devlet Övünç madalyaları Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamın

Çeşitli sebeplerle vazife malülü olan ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan Polis Memurları Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'e gönderilen Devlet Övünç madalyaları Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan törende takdim edildi
Çeşitli sebeplerle görevleri esnasında vazife Malülü olan ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Polis Memurları Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'e Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen Devlet Övünç madalyaları Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu tarafından takdim edildi.
Törende konuşan Vali Şükrü Kocatepe, “Ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken, Vatan ve Millet uğruna canlarını veren, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi ise minnetle anıyor, bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatının 165. Kuruluş Yıldönümünü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu ise, 'Bizler, bu mesleğe ölmeyi göze alarak girdik, ölmekte var yaralanıp gazi olmakta var. Vatanı ve milleti uğruna yaralanıp vazife malulü olan toplumun canını, malını ve namusunu korumak için mesai kavramı gözetmeksizin gece-gündüz görevinin başında bulunan Polis memurlarımız Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'le gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com