Ve Bakanlık “Esenyurt krizine” el koydu

Ve Bakanlık “Esenyurt krizine” el koydu
Esenyurt’ta teslim edilmeyen on binlerce konut için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye giriyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Sorunun çözümüne yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi
 
Esenyurt Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve firmaların yaptıkları açıklamalarla daha da karmaşıklaşan sorun ile ilgili Bakan Erdoğan Bayraktar, “Şu anda o bölgeyi inceliyoruz. Olayın teknik ve hukuki boyutuna bakıyoruz. Sorunun çözümüne yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bakanlığımıza belediyelerden gelen herhangi bir müracaat yok. Genellikle vatandaşlar bize başvuruyor. Bizde onlara yardımcı olmak için çalışmalarımız başladık”açıklaması yaptı.
 
SORUN 2 YILDAN BU YANA SÜRÜYOR
 
İstanbul’un yeni cazibe bölgesi olarak adı gündeme gelen Esenyurt’ta son 2 yıldan bu yana tam bir ‘konut krizi’ yaşanıyor. Binlerce aile evlerine kavuşmayı umuyor. Kimi daire sahipleri bir yandan banka kredilerini ödemeye devam ederken, aynı zamanda kira ödemeyi sürdürüyor.
 
Mağdur edildiklerini söyleyen çok sayıda kişi, durumun kendileri açısından dayanılmaz boyuta eriştiği vurgusu yapıyor
 
ONLARCA FİRMA BENZER DURUMDA

 
Bölgede en çok daire satışı yapan firma Fi Yapı. Şirketin üç büyük projesinde daire bekleyenlerin sayısı 5 bine yakın. Ukra İnşaat’ın ise teslim etmesi gereken 2 bin 600’e yakın daire bulunuyor. Her iki firma da geçtiğimiz aylarda iflas erteleme talebinde bulundu ve mahkemeden tedbir kararı aldırmıştı. İmar soruruna takılan firmalar arasında Osmanlı İnşaat, Bulut İnşaat, Özyurtlar İnşaat, Uluhan Grup gibi binlerce konut üreten firmalar bulunuyor. Anılan firmalardan bazılarının, mali sıkıntılar içinde oldukları da ifade ediliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com