Ve CHP'li İnce açıkladı!..

Ve CHP'li İnce açıkladı!..
CHP yeni anayasa görüşmelerinde masadan kalkacak mı? Yanıtı Muharrem İnce verdi.
CNN TÜRK’te, Enver Aysever’in hazırladığı Aykırı Sorular programına konuk olan CHP Grup Başkan vekili Muharrem İnce, Türkiye gündemine dair ilginç değerlendirmelerde bulundu ve CHP Genel Başkanlığı için düşüncelerini açıkladı.
 
Oslo görüşmelerini İktidar ve PKK’nın 12 Haziran seçimleri öncesi yaptığı işbirliği toplantısı olarak niteleyen Muharrem İnce, terör örgütüyle anayasa konusunda görüşme yapmanın TBMM’yi devre dışı bırakmak olduğunu dile getirdi.
 
CHP Grup Başkan Vekili, partinin Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kendisini kaçıran PKK’lılar hakkında söyledikleri konusundaysa, “Söylediği cümleler arasında yanlış olan bir tek "Arkadaşlar" kelimesidir. Bu kelimeyi ben de kabul edemem ama söylediği diğer doğru cümleler burada göz ardı edilmiştir” dedi.
 
Balyoz Davası ve sonuçlarına da değinen İnce, “Başbakan’ın dava hakkındaki görüşleri timsah gözyaşlarıdır” dedi.
 
İnce, yeni anayasa görüşmeleri konusundaysa CHP’nin masadan kalkan taraf olmayacağını belirtti.
 
Muharrem İnce, Enver Aysever’in CHP Genel Başkanlığını düşünüyor musunuz sorusunaysa, “Benim siyaset anlayışımda ihanet olmaz. Ben sayın Kılıçdaroğlu’nun vekiliyim ve görevimi yapmaya çalışıyorum. Ama genel başkanlık konusunda hayır demiyorum, zamanı gelince düşünürüm” dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com