Ve Demirören Kulüpler Birliği'nde!

Ve Demirören Kulüpler Birliği'nde!
Sporda Şiddetin Önlenmesi Yasası'na ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu!..

Kulüpler Birliği Başkan Vekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, 15-16 Ocak'ta İstanbul'da, profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerden temsilcilerin katılımıyla sporda şiddetin önlenmesi ve kulüpler yasasıyla ilgili geniş katılımlı bir tarama konferansı düzenleneceğini bildirdi.

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı, İstanbul Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki ofisinde yapıldı. Vakıf başkanı Aziz Yıldırım'ın başkanlık ettiği toplantıya, uzun aradan sonra Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören de katıldı.

Vakıf Başkan Vekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, toplantıda futbol sezonu ilk yarısının ve Sporda Şiddetin Önlenmesi Yasası'na ilişkin değerlendirmelerde bulunduklarını belirtti.

Galatasaray Kulübü'nün ikinci yarıdaki maçlarını yapacağı Türk Telekom Arena Stadı'nı Kulüpler Birliği olarak 4 Ocak Salı günü 14.00'de ziyaret edeceklerini belirten Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
''İstanbul'da Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği'nin ev sahipliğinde, TBMM Spor Kulüplerinin Sorunları ile Sporda Şiddet Sorununun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyelerinin ve tüm kulüplerden temsilcilerin katılımıyla bir toplantı düzenleyeceğiz. Toplantı 15 Ocak'ta başlayacak. Akşam Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışına katılacağız. Eğer toplantı bitirilemezse ertesi gün de devam edilecek. Çıkacak kanunlarda 'şu da olsaydı' denmemesi için geniş katılımlı bir toplantı olmasını istedik. Türk futbolunun her konudaki sorunları görüşülecek. Toplantıdan çok önemli neticeler çıkacağını ümit ediyoruz.''

HAKEMLER
Göksel Gümüşdağ, toplantıda hakemler konusunun da masaya yatırıldığını belirtti. Kulüp temsilcilerinin bu konuda farklı görüşleri olduğunu belirten Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Ancak genel kanaat olarak Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun güven duygusunu oluşturduğu, MHK'nin yaptığı çalışmaları, özellikle MHK için güven unsurunun artık yerleştiğini kabul etmekteyiz. Ancak hala hakem hatalarının bir standarda oturmadığını da görmekteyiz. Özellikle hakem hatalarının aza indirilmesiyle ilgili federasyonun önceki senelere göre çok daha geniş katılımlı, UEFA'dan önemli isimlerin katılımını sağlayarak eğitim seminerleri düzenliyor. Bu standardın yakalanması konusundaki hedefe ulaşma konusundaki samimi gayreti bilmekteyiz.''

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in toplantıya katılımı konusunda ise Gümüşdağ, ''Beşiktaş Kulübü'nün Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarında her zaman bir temsilcisi olmuştur. Bugün de başkanlık düzeyinde bir katılım oldu. Yıldırım Demirören daha önce de Dolmabahçe'de başbakanımızla yaptığımız toplantıya katılmıştı'' şeklinde konuştu
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com