Ve Drogba kararını verdi

Ve Drogba kararını verdi
Galatasaray'ın en önemli gündem maddelerinden biri olan Drogba'nın kalıp kalmayacağı ile sorular sıcaklığını korurken Drogba adım adım ABD'nin yolunu tutuyor.

Yönetimin sözleşme uzatmak için henüz masaya oturmadığı Didier Drogba’nın, 2013 yılı Kasım ayında ‘Green Card’ için başvuru yaptığı ve avukatları aracılığıyla kısa süre içinde olumlu yanıt aldığı ortaya çıktı. Hayatının geri kalan bölümünü Amerika’da geçirmek istediği bilinen Fildişili yıldızın, kendisini ısrarla isteyen New York Red Bull takımı ile görüşmelerine hız verdiği vurgulandı.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; halen Fildişi Milli Takımı’nda oynayan, şöhreti sadece Afrika kıtasında değil tüm dünyada bilinen Didier Drogba için New York Red Bull takımıyla kurduğu temas da dikkate alınarak, Green Card’ın anında verildiği öğrenildi. Drogba’ya bu konuda yardımcı olan aracıların, bir başka Galatasaraylı yıldız olan Hamit Altıntop için de devreye girdiği; ayrıca şu an Milan’da oynayan Kaka’ya da Green Card aldığı bildirildi.

Red Bull’un Drogba’ya Galatasaray’da aldığı ücreti (yıllık 6 milyon Euro) teklif ettiği, ancak ‘imaj geliri’ ile birlikte Fildişili yıldızın bu rakamı en az iki katına çıkaracağı kaydedildi.

Bu gelişmeden henüz haberi olmayan Galatasaray Yönetimi ise Drogba konusundaki son kararı Mancini’ye bıraktı. Geldiği günden beri takımı gençleştirmek isteyen, ara transfer döneminde de bu konuda çok önemli adımlar atan İtalyan teknik adamın, Drogba için Chelsea maçlarını beklediği ileri sürüldü.(mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com