Ve Erzik konuştu!

Ve Erzik konuştu!
Şenes Erzik, TFF Başkanlığı ile ilgili bir açıklama yaptı...

Türkiye Futbol Federasyonu başkan adaylığı için adı geçen UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara'daki temaslarının ardından THY'ye ait bir uçakla İstanbul'a gelen UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik önemli açıklamalarda bulundu. Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erzik, "Ankara'da bir durum değerlendirmesi yaptık. Türk futbolu bir arayış içinde. Türk futbolu aynı zamanda çok zor ve önemli bir süreç geçiriyor. Bu süreç zarfında TFF başkanının istifası gibi arzu etmediğimiz değişiklikler oldu ve olayları çabuk sonuçlandıramadık. Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu'nun 34 gün sonra İstanbul'da yapılacak bir UEFA Kongresi'ne hazırlanması lazım. Şu an başkanı olmayan bir federasyon var, bu hiç güzel bir görüntü değil" dedi.

ADAYLIĞA YEŞİL IŞIK

15 yıl önce bıraktığı göreve tekrar geri dönmenin kolay olmayacağını belirten Erzik, "Bu göreve geri dönmek kolay bir iş değil ve çok fazla arzulanan bir gelişme de değil. Geçen zaman içerisinde Türk futbolunun yeni yüzlere, yeni insanlara ihtiyacı var. Ama şu anda UEFA'daki birinci başkan vekili konumumdan dolayı Türk futboluna daha büyük katkılarım olacak düzeyde tutmaya çalışıyorum. Tabii ki olan bitenlerden uzak kalmam mümkün değil. Ben aynı zamanda Türkiye-UEFA-FIFA nezdinde belli bir dengeyi sağlamakla görevliyim. Ama herkesin hep birlikte bir uzlaşma çerçevesi altında birleştiğini görürsek ben de buna katkım olsun isterim. Zaten bugünkü katıklarım da devam ediyor. Ama yani arzulanan şey başka bir aday çıkartmalarıydı. Bu süreçte Federasyon'un UEFA'yla yaptığı bir takım anlaşmalar var. Bildiğiniz gibi kongrede bütün bu arzulanan şeyler gerçekleştirilemedi. Durumu gözden geçirip birkaç gün içinde karar vereceğiz" diye konuştu.

Bütün takımların kendisini istemesinin gurur verici olduğunu belirten Erzik, "Böyle bir uzlaşma, böyle bir destek bir Türk adına benim için büyük gurur verici. Şartları gözden geçirmek lazım. Eğer onların hepsi bu konuda birleşiyorsa, bu birleşmeyi görmek güzel bir şey" ifadesini kullandı.

"KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERMELİYİZ"

Gazetecilerin, "Türk futbolunda uzlaşma ortamının olacağına inanıyor musunuz" sorusu üzerine Şenes Erzik şunları söyledi:

"Olması gerektiğine inanıyorum. Zaten benim birinci şartım o. Türk futbolu bugün birbiriyle kavga edecek ortamda değil. Bunu tüm dünyaya da ispat etmek zorundayız. Kendimize önce çekidüzen vermemiz lazım. Bu uzlaşmanın olmazsa olmaz olduğuna ve olacağına da inanıyordum. İki günlük hadise bunu gösteriyor."

"DEĞERLENDİRMEYİ ORADA YAPACAĞIZ"

Bir basın mensubunun, "Bu gelişmelerden sonra UEFA Başkanı Platini ile bir görüşme yaptınız mı" sorusuna Erzik, şu yanıtı verdi:

"Platini ve konumlarım itibariyle FIFA Başkanıyla bu konuyu telefonda görüştüm. Ama bir durum değerlendirmesi yapmadık. Bu durum değerlendirmesi önümüzdeki günlerde olacak. Onlar, bu görevin kalıcı bir görev olmasını istemez. Bulunduğum yerler tesadüfen gelinen yerler değil. UEFA'da böyle bir konumda 6 defa seçilmiş benden başka kimse yok. Dolayısıyla değerlendireceğiz."

"BENİM SÖYLEYECEĞİM BİR ŞEY YOK"

Bir gazetecinin "UEFA ve FIFA'nın süreç geciktiği zaman Türkiye'ye bir yaptırımı olacak mı" sorusuna ise Erzik, "Bildiğiniz gibi bu konunda 3 Temmuz'dan beri tek yorum yapmayan, konuşmayan insan benim. Çünkü en taraflı olan benim. UEFA'da birinci başkan vekiliyim. Platini'nin olmadığı durumlarda UEFA'yı temsil etmekteyim ve çok önemli toplantılara katılmaktayım. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu'nun onursal başkanıyım. Türkiye'nin haklı çıkarları benim de özellikle öncelikli konularım arasında. Ama aynı zamanda dünya futbolunun gerekleri ve kuralları neyse uluslararası ve evrensel kurallar neyse onlara da federasyonumuzun uyması gerekir. Bu süreçte benim söyleyeceğim bir şey yok" yanıtını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com