Ve Karayılan konuştu!

Ve Karayılan konuştu!
PKK terör örgütünün elebaşı Murat Karayılan, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın PKK ile ilgili sözlerini eleştirdi.

İran tarafından yakalandığı iddia edilen ancak bu bilgi daha sonra yalanlanan PKK terör örgütünün elebaşı Murat Karayılan uzun zaman sonra açıklama yaptı.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın PKK ile temas kuracağı yönündeki iddialara yanıt veren Karayılan, ''İsrail önce PKK'dan özür dilesin'' dedi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Karayılan ortadan kaybolduktan uzun bir süre sonra ilk kez örgüte yakın bir internet sitesinde açıklama yaptı. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın PKK ile temas kuracağı yönündeki iddialara yanıt veren Karayılan, PKK'nin ilkelere dayanan bir hareket olduğunu iddia ederek, "PKK herhangi bir devlete karşı kendisini kullandıracak bir hareket değildir" dedi.

Karayılan sözlerini, "Eğer İsrail devleti PKK ile ilişki kurmak istiyorsa önce PKK önderliğini uluslararası bir komployla teslim alıp, Türkiye'ye verilmesinde oynadığı rolden dolayı PKK ve Kürt halkından özür dilemesi gerekmektedir" şeklinde sürdürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com