Ve Ünal Aysal yorumladı!..

Ve Ünal Aysal yorumladı!..
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, derbi maçın tarihi hakkında çarpıcı konuştu.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı takımın ilerleyen günlerde çok daha iyi duruma geleceğine inandıklarını söyledi.
 
Aysal, Çağlayan Adliyesi'nde başsavcı ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada, "İyi bir yönetmen, iyi bir yönetmen ekibi, iyi bir hakem ekibiyle beraber maçın zevki çok daha farklı ve güzel oluyor. Bu hafta sonu gösterilen oyun da zaten bunu çok güzel sergiledi. Ben oyuncularımızı kutluyorum, hiç değilse kazanma azimlerini sahaya aksettirdiler. Ama ondan daha önemlisi maçın yöneticilerini kutluyorum, çok güzel bir maç yönetimi oldu, hakemlerimizle gurur duydum" diye konuştu.

"ÇOK DAHA İYİ GALATASARAY SEYREDECEĞİZ"

Yepyeni bir takım kurulduğunu belirten Aysal, "Bundan önce de ben anlatmaya çalıştım. Bunların hepsi bireysel düzeyde çok iyi oyuncular. Kendi aralarında bu uyumu yakalamaları da bir zaman gerektiriyor. Toplam 8-9 maç oldu, tahmin ediyorum bunu yakalamaya da başladılar. Önümüzdeki günlerde çok daha iyi Galatasaray seyredeceğiz" dedi.

"SAKATLIKLAR KONUSU TEKNİK BİR OLAY"

Son zamanlarda sakat oyuncu sayısının artmasıyla ilgili soruya ise Aysal, "Sakatlıklar konusu çok teknik bir olay. Bunun cevabını verecek olan ben değilim. En doğru cevabı teknik ekipten alabileceksiniz. Gördüğüm kadarıyla bu konu önümüzdeki günlerde bizi daha çok düşündüreceğe benziyor. Sebeplerini en kısa zamanda araştırıp doğrusunu bulacağız, bize düşen bir görev de varsa bunu yapacağız" şeklinde konuştu.

"DERBİ TARİHİNDE DÜZENLEME OLURSA TARAFTAR DAHA MUTLU OLUR"

Derbi maçının hafta içinde yapılacak olmasını nasıl karşıladığı sorulan Aysal, bu konu hakkında, "Fikstüre baktığımız zaman tabi tesadüf diyelim, Galatasaray'ın bütün derbi maçları hafta içine düşüyor. Burada yeni bir düzenleme olursa, zannediyorum taraftar daha çok mutlu olur. Çünkü tatil günlerinde böyle bir maça gitmek çok daha rahat. Ama Galatasaray'ın bugün sergilediği oyuna ve önümüzdeki gelişmeleri düşünürsek, bizim stadımız çarşamba da olsa dolar, perşembe de olsa dolar bunda bir endişemiz yok. Ama taraftarımızın daha huzurlu bir maç seyredebilmesi için tatil günlerine rast gelmesi bu tip derbilerin muhakkak ki çok iyi olur. Artık onu bırakalım federasyon düşünsün, bizim bu konuda fikir beyan etmemizin faydası yok" dedi.

"BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ"

Aysal, "Benim için önemli olan takım oyunu. Bir çiçekle bahar olmaz. Takım oyunu oynandığı zaman o zaman futbol zevkini tadıyorsunuz, daha güzel maç seyrediyorsunuz. Ben seyirci olarak konuştum. Önümüzdeki günlerde bu takım çok güzel oyunlar sergileyip herkesi şaşırtacak ve çok iyi günlere gidecek demiştim. Bugün de bunu tekrarlıyorum. Biz takım oyununu bekliyoruz. Bireysel başarılardan değil, toplumsal başarılardan bahsediyoruz. Kulüp olarak da, takımımız olarak da hedefimiz beraber oynamak, beraber kazanmak ve bu mutluluğu beraberce yaşamak" diye konuştu.
 
Aysal, "Galatasaray Sportif A.Ş. halka açık bir şirket. Bunu halkın istifadesine sunduk, bu Galatasaray'ın da lehine, halkımızın da lehine. Son derece kuralına uygun satışlar gerçekleşiyor" diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak : NTVSPOR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com