Ve yeni bir isim daha!..

Ve yeni bir isim daha!..
Eski Devlet Bakanı da TFF Başkanlığına aday oldu...

SANSÜRSÜZHABER - Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat'taki Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde başkanlığa bir isim daha resmen adaylığını açıkladı.

Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, TFF Başkanlığı konusundaki girişimlerini tamamladı ve 19 aday içerisinde yer aldı.

Birçok kulübün, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'i desteklediği bilinirken, Tüzmen'in adaylığı da şaşırttı.

Tüzmen bu kararı almasının ardından Habertürk'e açıklamalar yaptı. Tüzmen, "Spor kulüpleri, eski futbolcular bizi zorladılar. Türk futbolunun geleceği çok önemli. İşimiz gücümüz var dedik ama baskı karşısında dayanamadım. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Arkadaşlarım, yakın çevremdeki insanlar, spor dünyasındaki insanlar bu konuda destek verdiler" diye konuştu. 

TFF Başkanlığı için başvuru yapan adayları yeterli görüp görmediğinin sorulması üzerine ise Tüzmen, "Ben bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Bir fedakarlık yapmak gerekiyordu. Biz bu fedakarlığı yapacağız" ifadelerini kullandı.

Aldığı kararın ani olduğunu söyleyen Tüzmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de bu konu hakkında bir görüşme yapacağını belirterek, "Önümüzdeki dönem için, Türk futbolu için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmaması lazım. Türk futbolunun yolunun açılması lazım" sözleriyle konuşmasını tamamladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com