“Vebalini hiç kimse ödeyemeyecektir"

“Vebalini hiç kimse ödeyemeyecektir"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, "Mesleki eğitimin önüne hangi gerekçeyle olursa olsun engel koymanın vebalini hiç kimse ödeyemeyecektir" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, 'Mesleki eğitimin önüne hangi gerekçeyle olursa olsun engel koymanın vebalini hiç kimse ödeyemeyecektir' dedi.
Dinçer, Eskişehir'de düzenlenen istihdam garantili iş gücü yetiştirme kurslarının sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ısrarla bütün gençlere bir meslek öğrenmeyi tavsiye etmek gerektiğini söyledi. Bakan Ömer Dinçer, 'Bütün ailelere; üniversite okumanın veya okuyamamanın esas önemli noktasının belirli mesleğe sahip olmakla ilgili olduğunu, amacın gözden kaçırılmaması gerektiğini, üniversitenin meslek öğrenmek için araç olduğunu anlatmak gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında çocuklarımızı mutlaka
mesleki eğitimlere yönlendirecek bir çabayı ortaya koymamız gerekiyor. Tabii, burada şunu da ifade etmem gerekiyor. Türkiye, yıllardır mesleki eğitimini değişik gerekçelerle, belki İmam Hatip Okulu öğrencilerinin önünü kesmek amacıyla maalesef akamete uğrattı ve gençlerimizin meslek kazanmalarını sıkıntı oluşturacak tedbirlere öncelik verdi. Aslında mesleki eğitimin önüne hangi gerekçeyle olursa olsun engel koymanın vebalini hiç kimse ödeyemeyecektir. Bizim mutlaka toplum olarak bu vebali, engeli ortaya
koyanlara sormamız gerekir. Bugün karşı karşıya kaldığımız işsizlik sorunun arkasında bu tip engellemelerin olduğunu ifade etmekte yarar görüyorum' diye konuştu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikalarını dağıttı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com