Vecdi Gönül Hakkında Şok İddia!

Vecdi Gönül Hakkında Şok İddia!
Savunma Bakanı Gönül, Hantepe'deki Heron skandalını soran gaziye şu yanıtı verdi: O videonun koordinatları başka yerden alınmış...

Hakkari’de altı askerin hayatını kaybettiği Hantepe’deki askeri birliğe yapılan saldırıda ortaya çıkan Heron skandalıyla ilgili Karargâh’ın sessizliği sürerken, yanıt Savunma Bakanı Vecdi Gönül’den geldi. Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar’ın köşesinde yer alan bilgiye göre Gönül, “Böyle bir şey yok. Genelkurmay zaten açıklama yaptı. O videonun koordinatları başka yerden alınmış sonra servis edilmiş” derken, geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yemek yiyen Güneydoğu gazisi Volkan Kaya, Bakanı yalanladı: “Başbakan’a Heron’u sordum. Parmağıyla Sayın Gönül’ü işaret edip ‘ona sor’ dedi. Gönül’ün masasına gittim ‘öyle bir şey yok, yalan’ dedi. Araştırma yaptım ne Genelkurmay ne hükümet konuyla ilgili araştırma yapmamış. Şehit aileleri olarak yanıt bekliyoruz.”

1995 yılında Güneydoğu’da gazi olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Volkan Kaya, geçen hafta İzmir’de Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın Balçova Termal Otel’de düzenlediği “İzmir’in Temsilcileri Buluşuyor” yemeğine katıldı. Yemekte Başbakan Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Gönül de vardı. Bu yemeği dünkü köşesine taşıyan yazar Şamil Tayyar, ilk kez Taraf’ın yayımladığı Hantepe’deki Heron skandalına ilişkin Gönül’ün şu skandal ifadelerine yer verdi: “Böyle bir şey yok. O videonun koordinatları başka yerden alınmış sonra servis edilmiş. Hiçbir basın mensubu böyle görüntüler elde edemez. Böyle şeylere inanmayın. Gönlünüz rahat olsun. Genelkurmay’a söyleyeyim bir açıklama daha yapsın.”


Başbakan ‘ona sor’ dedi
Taraf’a konuşan gazi Volkan Kaya, o geceyi şöyle anlattı: “Yemek sırasında Başbakan’ın yanına gittim. Kendimi tanıttım, elimi tuttu ve dinledi. Heron skandalını sordum. Parmağıyla Vecdi Gönül’ü işaret ederek ‘ona sor’ dedi. Gittim Gönül’ün yanına. ‘Sayın Bakanım bu haberlerle ilgili ne diyorsunuz? İddialar vahim. Eğer böyleyse komutanlarımıza nasıl güveneceğiz? Biz haybeye mi gittik askere’ dedim. Gönül, haberlerin doğru olmadığını ve Genelkurmay’ın açıklama yaptığını söyledi.”


Şehit aileleri açıklama bekliyor
Gönül’ün cevabı üzerine araştırma yaptığını söyleyen Kaya, “Önce soruyu sorduğum için pişman olmuştum. Sonra herhangi bir açıklama yapılmış mı diye araştırma yaptım. Ancak ne Genelkurmay’ın ne de hükümetin herhangi bir açıklamasına rastlayamadım” dedi. Kendilerine sağlıklı bir açıklama yapılmamasından üzüntü duyduklarını belirten Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “Bütün gün dernekte şehit aileleri ve gazilerle bu konuyu konuşuyoruz. Bir açıklama bekliyoruz. Hukuki olarak ne yapabileceğimizin de yollarını arıyoruz.”


Bakan Gönül sessiz

Volkan Kaya’nın iddiaları hakkındaki yorumlarını almak istediğimiz Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’e gün içerisindeki ısrarlı aramalarımıza rağmen ulaşamadık.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com