Vefa mahallesi cazibe merkezi olacak

Vefa mahallesi cazibe merkezi olacak
Vefa Mahallesi Üst Geçit proje alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Mustafa İça “Bugüne kadar ulaşım nedeniyle ihmal edilen mahallemizde böylece bir cazibe merkezi olacaktır” dedi.


Üst geçit çalışmalarının nihayet  gerçek anlamda başladığını ifade eden İça; “Projenin   öngörülenden çok kısa bir sürede yapacaklarına inanıyorum. Bizde elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu projede, sadece çevre yolu kat edilmeyip, yan yollardan itibaren gerek istasyon bağlantıları, gerekse yine yan yollardan Vefa Mahallemize bağlantıları olacaktır. Bu projenin bir diğer güzelliği de Vefa Mahallemizde ihmal edilen bir çok yeni yatırımların canlandırılması olacaktır” dedi.
“Bugüne kadar ulaşım nedeniyle ihmal edilen mahallemizde böylece bir cazibe merkezi olacaktır” diyen İça, “Birkaç örnek vermek gerekirse, imar planında 20 dönüm civarında bir eğitim kompleksi bıraktık. Dün Sayın Valimiz ile beraberdik. Burası ile ilgili uygulamayı da Devlet Demir Yollarıyla başlatacaklar. Kamulaştırmasında da son noktaya geldiler. Bu da sevindirici bir noktadır. Sümerbank Eski Kiremit Fabrikasının, Belediyemizin, yap-işlet modeliyle Teşvik Yasasına göre verdiği okul v e eğitim kompleksi içinde ruhsat aşamasına gelindi” dedi.
İkinci bir çalışma daha olduğunu ifade eden İça, İstasyon ile kent merkezini doğrudan doğruya bağlayacak bir alt geçit, veyahut ta çevre yolunu yükseltecek hem zemin geçit olarak ta şehirle bağlantısını sağlayacak bir proje olduğunu söyledi.
“Yapılan görev dağılımında, Sayın Milletvekilimiz Hasan Fehmi Kinay ve İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Şükrü NazlıBey biz bunları Bakanlıktan yaptırırız demişlerdi” diyen İça,  “Bu çalışmanın da inşallah bitirilmesi ile bu bölge ile şehrimizin bağlantısının tamamlanması sonucunda Kütahya'mızın çok önemli bir sorununu çözmüş olacağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com