Vefat eden baba dino için çocuklarından ilginç ölüm ilanı

Vefat eden baba dino için çocuklarından ilginç ölüm ilanı
Almanya'da vefat eden ve ünlü ressam Abidin Dino'nun uzaktan akrabası olduğu belirtilen Hüseyin Dino'nun çocukları, babaları için gazetelere ilginç bir ilan verdi!

Almanya'da 64 yaşında vefat eden ve ünlü ressam Abidin Dino'nun uzaktan akrabası olduğu belirtilen Hüseyin Dino'nun çocukları, babaları için gazetelere "Yaşlılar yapabilse, gençler ise bilebilseydi. Papidino 'Bana bakın keratalar' dediğini duyar gibiyiz. Şimdiden çok özledik. Son sözü yine sen söyledin. Hadi yine iyisin. ' Çelenk gönderilmemesi, arzu edenlerin Tema Vakfı'na bağış yapmasını ve sağlığa kadeh kaldırmalarını rica ederiz" yazılı ilan verdi.

Uzun yıllar Almanya'da yaşayan yüksek kimya mühendisi Süleyman Dino, 3 gün önce vefat etti. Dino'nun küçük kızı Amerika Birleşik Devletleri'nin büyük bir kentindeki Türkiye Konsolosluğu'nda çalışan Aylin Gül Dino ile İstanbul'da konferans tercümanlığı yapan büyük kızı Ahusevi Dino, babaları için ulusal gazetelere vefat ilanı verdi. Dino kardeşlerin ilginç vefat ilanında şöyle denildi:

"Süleyman Dino. Yaşlılar yapabilse, gençler ise bilebilseydi. Papidino 'Bana bakın keratalar' dediğini duyar gibiyiz... Wir haben Dich sehr sehr lieb, şimdiden çok özledik... Son sözü yine sen söyledin... Hadi yine iyisin...

Küçükdino- Büyükdino- Mamadino.

Çelenk gönderilmemesi, arzu edenlerin Tema Vakfı'na bağış yapmasını ve sağlığa kadeh kaldırmalarını rica ederiz. "

Almanya'da vefat eden Süleyman Dino'nun cenazesi boşandığı eşi Gülden Erden'in memleketi olan Eskişehir'e getirildi. Dino için Odunpazarı Semti'ndeki Alaaddin Camii'nde tören düzenlendi. Cenaze törenine Süleyman Dino'nun boşandığı eşi Gülden Erden, kızları Aylin Gül Dino, Ahusevi Dino, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

Süleyman Dino, cuma namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra götürüldüğü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Asri Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan Süleyman Dino'nun kızları, gazetelere verdikleri vefat ilanı ile ilgili olarak, "Biz babamızın ölümünü yakınlarına duyurmak için ilan verdik" demekle yetindi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com