Vekil İnce'den Ankara adaylığı açıklaması!

Vekil İnce'den Ankara adaylığı açıklaması!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Ankara Büykşehir Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili net konuştu.
2014 Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde CHP'den Ankara'dan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilen  CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Kendisine Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili soruyla samimiyetle cevap verdi. Vekil İnce "Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirler için belediye başkanlığı adayı olunmaz, partinin genel başkanı o belediyelerin adaylarını kendisi belirler" dedi.
 
Kendisinin CHP'li olduğuna dikkat çeken Vekil İnce Partisinin baraj altında kaldığı günlerde il başkanlığı yaptığını hatırlatarak "Cumhuriyete katkısı olacaksa Şırnak’ta Belediye Meclis üyeliği yaparım ben" dedi.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in kendisinin adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamaların önemli olduğunun altını çizen Muharrem İnce "Ankara, İstanbul ve İzmir için belediye başkanlığı adayı olunmaz, partinin genel başkanı o belediyelerin adaylarını kendisi belirler"
 
Partisinin kendisine vereceği her görevi layıkıyla yapacağını söyleyen Vekil İnce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda parti meclisi, il örgütü ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karar vermesi durumunda aday olabileceğini kaydetti. 
 
CHP’nin Ankara Belediye Başkanlığı için ismi geçen diğer adayları konusunda da değerlendirmelerde bulunan İnce, “Ankara’da CHP teşkilatına üye 70 bin kişi var onların önüne sandığı koyarsınız, orada partiye ve ülkeye daha iyi hizmet edecek kişiyi belirlersiniz” diye konuştu. İnce, parti içinde yapılacak seçimle çıkacak aday için de elinden gelen çabayı göstereceğini aktardı. (BCE)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com