Vekil Işık, depremzede hemşerilerinin gönlünü aldı

Vekil Işık, depremzede hemşerilerinin gönlünü aldı
(MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, baba ocağı memleketi Simav’da depremlerin yoğunlaştığı Şenköy, İnlice ve Söğüt köyüne giderek hemşerilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, baba ocağı memleketi Simav’da 16 Nisan 2012 tarihinden bu yana meydana gelen depremlerin yoğunlaştığı Şenköy, İnlice ve Söğüt köyüne giderek hemşerilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu, gönüllerini aldı.
MHP’li vekil Işık’ın bu jesti hemşerilerini memnun etti. Hemşerileri Işık’a, “Allah senden razı olsun. Allah ne muradın varsa versin. Senden başka gelip halimizi hatırımızı soran olmadı” dedi.
Işık bu jesti ile hem hemşerilerinin gönlünü aldı, hem de son depremlerden sonra bölgeyi ziyaret eden ilk ve tek parlamenter olma sıfatını kazandı.
MHP’li vekil Alim Işık’tan bir gön önce Simav’a gelen AKP Milletvekili Soner Aksoy’un depremlerin yoğunlaştığı köylere gitmek yerine parti lokalinde biraya geldiği partililere geçmiş olsun demeyi tercih etmesi, depremzedelerin tepkisine neden oldu.
Devam eden artçı sarsıntılar yüzünden psikolojileri iyice bozulan hemşerilerine geçmiş olsun temennisinin yanı sıra ihtiyaç ve sıkıntılarını tespit etmek ve zor şartlar altında yaşamlarını sürdürdükleri ortamı yerinde görmek amacıyla Simav’a geldiğini ifade eden Işık, “Gördüğüm manzara karşısında çok üzüldüm. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren hemşerilerim nerede benim devletim demeyecek kadar da alçak gönüllü” dedi.
Son günlerdeki depremlerin yoğunlaştığı Şenköy beldesi ile İnlice ve Söğüt köylerindeki incelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Işık, “Durum çok vahim. İnsanlarımız kendi imkanları ile kendilerinin oluşturduğu çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Çadırlarda yaşayan hastalarımız var. Çadırda beşikte bebeğine bakmaya çalışan annelerimiz var. Benim devletim nerede diye de sormuyor. Bu kadar da asil insanlar. Ama bunların bir devletin elini uzatmasını bekledikleri bir aşikar. Dolayısı ile bu manzarayı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında tüm kamu oyu ile paylaşıp bir an önce devletin bu insanlarımızın elini tutmasını sağlayacak çözümü bulmaya gayret edeceğiz. Umarım Rabbim depremlerin daha şiddetlisini vermez. Az önce gezerken 3.9’luk bir depremi birlikte yaşadık. Herkes korku içerisinde sokaklarda. Bu endişenin bir an önce sona erdirilmesi gerekiyor” dedi.
Deprem mağduru Simav’da devletin yapması gereken işlerin başında depremin teknik özelliklerinin belirlenip halka açıklama yapılması gerektiğine vurgu yapan Işık, “Orta hasarlı ya da ağır hasarlı bina sahibi olan özellikle köy ve beldelerde binaları yıkılmış olan insanlarımıza devlet bir kredi verecek, bu kredi ile insanlar hem başını sokacak bir evi yaparken hem de ahırı ve benzeri gibi hayvanını barındırabileceği bir yuvaya sahip olacak. Bir de valimiz kanalı ile bu tür durumlarda kullanılmak üzere acilen çadır dağıtımının sağlanması gerekiyor” dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com