Vekil Olmak İçin Gerekirse Başımı Açarım!

Vekil Olmak İçin Gerekirse Başımı Açarım!
AK Parti'den Giresun adayı olmak için başvuran türbanlı aday gerekirse başını açacağını söyledi..

AK Parti'den milletvekili olmak için başvuru yapan türbanlı kadın aday gerilim taraftarı olmak istemediğini belirterek gerekirse türbanını çıkaracağını söyledi.

Giresun'dan aday adayı olan Nilüfer Demir, "Genel Başkanım ne derse, kapalı ya da açık, onların verdiği her karara uyabilirim. Genel Başkanımın dediği her doğrultuda ben hareket ederim. İçtüzük ne uygulamamızı gerektiriyorsa" dedi.

42 yaşındaki Nilüfer Demir, lise mezunu, evli ve iki çocuk annesi. AKP'nin Giresun'da kadın kolları kurucu üyesi. 15 yıl cami imamlığı yaptıktan sonra İl Özel İdaresi'ne geçen Demir,"Başörtü takıyorum. Ama ben daha önce Kadastro Müdürlüğü'nde çalışırken de daireye gidene kadar kapıyordum, dairede açıyordum. Zaten listeye girersem gerilim taraftarı olmam. Genel Başkanım ne derse, kapalı ya da açık, onların verdiği her karara uyabilirim. Genel Başkanımın dediği her doğrultuda ben hareket ederim. İçtüzük ne uygulamamızı gerektiriyorsa" dedi.

Parti yetkilileri ile de 'başörtüsü' konusunun gündeme geldiğini ve 'gerilim taraftarı olmayacağını' ifade ettiğini kaydeden Demir, "Başını açabilirsin ama beynindekini değişteremezsin ki" diye konuştu.

Demir, neden aday olduğunu ise şu sözlerle açıkladı: "Bayanların sadece evde oturup çocuk yapan, ev işi yapan bir şeyden anlamayan şeklindeki algıyı aşmak için, ev hanımı da olsa kendilerini her alanda gösterebileceğini ispatlamak için aday adayı oldum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com