Vekil'den nöbete destek!

Vekil'den nöbete destek!
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal; “Özel Görevli Mahkemeler Kaldırılsın” nöbetine desteğini ziyaretle sınırlamadı, geceyi de çadırda geçirdi ve güvenlik nöbeti tuttu...

19 Eylül'de CHP'li 23 milletvekiliyle birlikte Silivri'ye gelen Tanal; 2. Ergenekon Davası'nın duruşmasını izledi. Tanal, akşam duruşma bittikten sonra da Silivri Cezaevi önündeki çadır nöbetindekileri ziyaret etti. “Buranın havasını ben de solumak istiyorum” diyen Milletvekili Tanal; yurtseverler serbest bırakılana kadar sürecek eyleme katılanlarla birlikte gece nöbete kalmak istediğini söyledi.

Tanal, çadır nöbetinde geçirdiği gece boyunca her anı gözlemledi ve her etkinliğe katıldı. Önce mercimek çorbası, pilav ve cacıktan oluşan akşam yemeğini yedi. Sonra çadır alanında düzenlenen türkü dinletisine katıldı. Sanatçı Fevzi Kurtuluş'un seslendirdiği türkülere de eşlik eden Tanal, dinletinin ardından gençlerle sohbet etti.

Milletvekili Tanal, gece 1'den sabah 7'ye kadar güvenlik amacıyla tutulan nöbette de görev aldı. Saat 1 ile 3 arası 6 kişilik nöbet ekibini amirliğini yapan Tanal, ardından çadırda uyudu. Sabah, herkesle birlikte saat 7'de uyanıp kahvaltı sırasına girdi. Yurttaşlarla toplu kahvaltıdan sonra devam eden 2. Ergenekon Davası'nın duruşmasını izledi.

Tanal, neden Özel Güvenlik Mahkemeleri'ni eski DGM'lerle karşılaştırdı ve bugünkü uygulamanın 12 Eylül dönemini aştığını vurguladı: “Bu 12 Eylül'de olmayan bir hukuktur. 12 Eylül'de o dönemin Devlet Güvenlik Mahkemeleri veya Sıkıyönetim Mahkemeleri'ne bakın. Siz kart alarak mahkemeye girmiyordunuz. Halka açıktı. Ama bugünün Özel Yetkili Mahkemeleri'ne kart alarak, sayı alarak girebiliyorsunuz. Netice itibariyle Özel Görevli Mahkemelerin derhal kaldırılması Mahkemeleri'ne kart alarak, sayı alarak girebiliyorsunuz. Netice itibariyle Özel Görevli Mahkemelerin derhal kaldırılması lazım. Aslında adı “Özel Yetkili” ama bunun adı Sıkıyönetin Mahkemesi'dir. Onlar, bunlardan daha iyiydi. Bunun adı Devlet Güvelik Mahkemesi'dir, onlar da bunlardan daha iyiydi.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com