Vekilime bir "kıyak" daha

Vekilime bir "kıyak" daha
Bir bu eksikti! Milletvekillerinin araçlarına da trafikte ambulans, itfaiye ve polis araçları gibi "geçiş üstünlüğü" geliyor. Milletvekillerinin emeklilik maaşlarına dazam geliyor.

Milletvekillerinin araçları trafikte ambulans, itfaiye ve polis araçlarına tanınan "geçiş üstünlüğü" hakkına sahip olacak. Ömürboyu diplomatik pasaport ve emekli vekil aylıklarına zam da gündemde.

Vatan Gazetesinin haberine göre, oluşturulan bir komisyonca hazırlanıp Mart ayı sonunda Meclis'teki 4 partinin yönetimine sunulan taslak metinde bazı rötuşlar yapıldı. Metnin yeni hali bu hafta 4 parti grubunda imzaya açıldı. AKP, CHP ve BDP'den imzaların alındığı, MHP'den imza beklendiği öğrenildi.

Vekillere ayrıcalık üstüne ayrıcalık

Partilerin ortak teklifiyle Meclis Başkanlığı'na sunulması beklenen düzenlemeyle vekillere yeni ayrıcalıklar gelecek.

Teklifin yasalaşması durumunda, vekillerin araçlarına ceza kesilmeyecek ve görev başındaki milletvekili araçlarına ambulans ve itfaiye araçları gibi "geçiş üstünlüğü" tanınacak.

Milletvekilleri ömür boyu diplomatik pasaport kullanma hakkına sahip olacak ayrıca vekillerin protokoldeki sırası öne çekilecek.

Emekli milletvekillerinin aylıklarında yaklaşık bin liralık bir artış sağlayacak düzenlemenin de gündemde olduğu öğrenildi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com