Vekilin İlginç Oturuşu!

Vekilin İlginç Oturuşu!
Törende protokolün bulunduğu platformda zaman zaman uyuklayan AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi'nin ilginç oturuşu dikkati çekti..

İzmir İçme Suyu 2. Merhale Projesi Gördes İsale Hattı'nın 1. Kısmı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın Çine Barajı ve 10 ayrı tesisin açılışı ile birlikte aynı anda Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'ın Çine Barajı'nın açılışı ile birlikte çeşitli illerdeki 10 dev tesisin açılışını aynı anda canlı yayınla yaptı. 10 dev tesisin içinde bulunan İzmir İçme Suyu 2. Merhale Projesi Gördes İsale Hattı'nın 1. Kısmı'nın açılışı Manisa Saruhanlı İlçesi'ne bağlı Lütfiye Beldesi'nde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa Manisa Valisi Celalettin Güvenç, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, DSİ 2. Bölge Müdürü Mustafa Altuntaş, daire müdürleri katıldı. Halkoyunu gösterilerinin ardından Başbakan Erdoğan, Çine Barajı'nı açılışını gerçekleştirdikten sonra İzmir İçme Suyu 2. Merhale Projesi Gördes İsale Hattı'nın 1. Kısmı'nın açılışı için Manisa'ya canlı olarak bağlandı. Canlı yayında Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Başbakan Erdoğan'a proje hakkında kısa bilgi verdi. Bakan Gönül, projenin kaynağının Gördes Barajı rezervuarları olduğunu belirterek, ``Bu kısım İzmir ilinin yıllık 59 milyon metreküp içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacaktır. İzmir'in içme suyunun yüzde 65'i yer altından sağlanmaktadır. Bu nedenle yağış az olduğu dönemlerde İzmir ilimiz içme suyu ihtiyacında bir takım sıkıntılar yaşıyordu. Ayrıca arsenik miktarı tolere edilecek miktarın üstüne çıkmaktaydı. Açtığımız isaleye hattının 1. kısmının uzunluğu 30 kilometre, genişliği ise 2 metre olan bir hattır. İçinden rahatça bir arabanın bile geçebileceği bir hattır. Bu hatla birlikte 800 bin kişinin içmesuyu ihtiyacı karşılanmış olacak. Daha sonrada 60 milyon metreküpten 150 milyon metreküpe ulaştığında da 1.5 milyon İzmirli vatandaşımızın içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak'' diye konuştu.

AK PARTİLİ VEKİLİN İLGİNÇ OTURUŞU

Konuşmanın ardından Bakan Gönül, Manisa Valisi Güvenç, İzmir Valisi Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Çerçi, DSİ 2. Bölge Müdürü Altuntaş birlikte butona basıp İzmir'e içme suyunu gönderdi. Açılışın ardından Bakan Gönül, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törende protokolün bulunduğu platformda zaman zaman uyuklayan AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi'nin ilginç oturuşu dikkati çekti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com