VEKİLLERİN GIKI ÇIKMIYOR!

VEKİLLERİN GIKI ÇIKMIYOR!
Kütahya merkeze ait toplam "hasta yatak kapasitesi" düşürüldü. Sağlık Bakanlığı'nın "Yatak Dağılım Planlaması" kapsamında yaptığı düzenlemeden sonra Kütahya'nın sağlık alanında zarara uğrayacağı ifade ediliyor.

Kütahya merkeze ait toplam 'hasta yatak kapasitesi' düşürüldü. Sağlık Bakanlığı'nın 'Yatak Dağılım Planlaması' kapsamında yaptığı düzenlemeden sonra Kütahya'nın sağlık alanında zarara uğrayacağı ifade ediliyor.


Düzenleme kapsamında Kütahya merkezde bulunan iki devlet hastanesinin toplam hasta yatak kapasitesi önceki yıllarda 730 iken, yeni uygulamayla 670'e düşürüldü. 
Yeni binasının hizmete girmesi ve yeni üniteleriyle komşu illerden bile yatılı hasta kabul etmeğe başlayan Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde kapasite 325 iken 400 oldu. 
Geçtiğimiz yıllarda 400 yatak kapasitesiyle hizmet veren Kütahya Devlet Hastanesi'nde ise kapasite 270'e düşürülerek; Kütahya'nın sağlık alanında ilerlemesinin önüne engel konmuş oldu!
Sağlık Bakanlığı'nın yatılı hasta hizmet kalitesini artırma gerekçesiyle yaptığı yeni kriterlere göre bile Kütahya Devlet Hastanesi 330 kapasiteyi kaldırabilecek alt yapı ve bina imkanına sahip. Sağlık Bakanlığı'nın 'bir odada maksimum 3 yatak olacak' sınırlamasına göre yeniden düzenlenen Kütahya Devlet Hastanesi'nin mevcut imkanlarıyla ve ek maliyet getirmeden 330 yatılı hasta barındırabilme kapasitesi varken, ilgili bakanlık tarafından 270 ile sınırlandırılmasının sebebi ise anlaşılamıyor. 
Hastane bazında 300 sınırının Sağlık Bakanlığı'ndan alınacak hizmetler açısından önemli bir limit olduğu vurgulanırken, Kütahya Devlet Hastanesi'nin bu limitin altında kalması dolayısıyla hastanenin, dolayısıyla Kütahya'nın alacağı bazı hizmetlerde düşüş olacağı dile getiriliyor.
Halk adına Akis olarak Kütahya milletvekillerine soruyoruz:
Kütahya Devlet Hastanesi'nin kapasitesinin 330'a çıkartılması için geçtiğimiz ay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı'na gönderilen dilekçenin takibini yapıyor musunuz? Yoksa Kütahya'da herkes AKP'li, ne yapsak oy verirler, sesleri çıkmaz diye mi düşünüyorsunuz?.. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com