Vekillerin “İlyas Salman” kavgası

Vekillerin “İlyas Salman” kavgası
BDP'li Sakık, MHP milletvekili Çirkin'e ''En az İlyas Salman kadar yakışıklısın'' dedi. Övgü mü hakaret mi tartışması çıktı.

BDP Muş milletvekili Sırrı Sakık’ın yaptığı bir benzetme MHP’lileri kızdırdı. Sakık, MHP Hatay milletvekili Şefik Çirkin’e ‘’Soyadın Çirkin ama, en az İlyas Salman kadar yakışıklısın’’ dedi.
 
BDP Muş milletvekili Sırrı Sakık, iktidar olduklarında idamı geri getireceklerini söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ‘’Sen ancak Öcalan’ın paltosunu vestiyere asarsın’’ demişti.  MHP Hatay milletvekili Şefik Çirkin de bu sözlere ‘’Günü geldiğinde biz Öcalan'ın paltosunu değil, sizleri asacağız" cevabını vermişti.
 
Bu sözlerle başlayan tartışma TBMM’de devam etti. Sakık, Genel Kuruldaki konuşmasında, ‘’MHP’de soyadı Çirkin ama kendisi en az İlyas Salman kadar yakışıklı bir kardeşimiz var.’’ dedi. MHP Isparta miletvekili Nevzat Korkmaz da ‘’İlyas Salman’dan özür dile, sanatçıya hakaret ediyorsun’’ diye laf attı.
 
Bunun üzerine Sakık ‘’Ben sayın Çirkin’i İlyas Salman’a benzettim. İnsanlar şeklen birbirine benzer. İlyas Salman benim için çok önemli bir şahsiyettir. Emekten yanadır ve evimin baş köşesinde, oğlum, eşim, ben, üçlü fotoğrafımız da var’’ dedi.
 
MHP’li Çirkin ise idamla ilgili sözleri konusunda ‘’Biz bayrağımıza hakaret edeni, milletimizi katillikle suçlayanı, devletimizi yıkmak isteyeni,  askerimize, polisimize, evlatlarımıza kurşun sıkıp şehit edenleri, idam cezasını getirip asacağız’’ dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com