Vekillik İçin İstifa Eden İlginç İsimler

Vekillik İçin İstifa Eden İlginç İsimler
İlhan Cihaner'den sonra Silivri cezaevinde bulunan Hanefi Avcı da milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Yazdığı 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' kitabıyla bir anda Türkiye gündeminin birinci sırasına yükselen Hanefi Avcı, aday adaylığını cezaevindeyken açıkladı. Avcı, 'Mücadelemi siyasal alanda sürdüreceğim' açıklamasında bulundu.

İçişleri'ne dilekçe ile istifasını gönderen Hanefi Avcı'nın bağımsız aday olmayacağı tahmin ediliyor.

ESKİŞEHİR'DEN SİLİVRİ'YE

Ağustos 2010 tarihinde "Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabı Angora Yayıncılık tarafından basıldı. Kitabında Gülen cemaatinin emniyet teşkilatında örgütlendiğini ve telefon dinlemesi dahil yasadışı faaliyetlerde bulunduğunu iddia etti. Daha sonra merkez alınmayı talep etti, talebi kabul edildi. Avcı, Devrimci Karargâh örgütüne yardım ve yataklık etmek suçlamasıyla 28 Eylül 2010 tarihinde tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne kondu. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında Hanefi Avcı'nın da bulunduğu 14'ü tutuklu 22 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.

İlhan Cihaner de Milletvekilliği İçin İstifa Etti

Erzincan Ergenekon soruşturmasında önce tutuklanan ardından serbest bırakılan İlhan Cihaner de istifa etti..

Şu anda Adana Cumhuriyet savcılığı görevini yürüten Eski Erzincan Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner milletvekilliği için istifa etti. Cihaner'in büyük bir ihtimaller CHP'den milletvekili adayı olması bekleniyor.

'BUNUN ADI FAŞİZMDİR'

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, İlhan Cihaner'in Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla yargılandığı dava ile Yargıtay'daki davasının birleştirilmesine ve tahliyesine karar vermişti. Cezavinden tahliye edilen Cihaner, "Yargıya güven kalmadığı söyleniyor. Böyle olmamalı. Bugün yaptığınız sıradan bir hareket yarın sizin karşınıza çıkma ihtimali, üstelik terör suçu gibi çıkıyorsa siyesette bunun adı faşizmdir" demişti.

PEŞ PEŞE İSTİFA

Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri istifa ediyor. Sincan Hakimi Osman Kaçmaz ve Savcı İlhan Cihaner milletvekilliğine aday olmak için istifa etti. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar AK Parti'den, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi de CHP'den aday olacaklarını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com