Veli ile sınıf öğretmeni mahkemelik oldu

Veli ile sınıf öğretmeni mahkemelik oldu
Bir öğretmenle öğrenci arasında yaşanan tartışma mahkeme ile son buldu. Sınıf başkanı seçmek istemeyen öğretmene "Başbakan da seçimle geldi ama ağaçları kesiyor, su sıkıyor, gaz sıkıyor" diye cevap veren öğrencinin annesi olayı mahkemeye taşıdı.

Olay Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Mustafa Asım Cula İlkokulu 2-A sınıfında gerçekleşti. Sınıf başkanı seçminin olmasını istemeyen ve geçen seneki sınıf başkanının görevine devam etmesini istedi. Öğretmen Fikri Tezbaşar öğrencilerinden Ö.İ.Ç “Gerçi seçim olsa ne olacak? Seçimin güzel bir şey olduğuna inanmıyorum. Başbakan da seçimle geldi ama ağaçları kesiyor, su sıkıyor, gaz sıkıyor” ifadelerini kullandı.
 
 Fikri Tezbaşar bu sözleri üzerine öğrencisini uyardı ve annesi Filiz K.’yı okula çağırdı. Tezbaşar, “Çocuğunuzla konuşun, uyarın. Okulda siyasi konulara girmesin” şeklinde uyarıda bulundu. Filiz K. eve gidince oğlunu uyardı. Bazı öğrencilerin velileri akşam Filiz K.’yı arayarak öğretmenin Facebook sayfasına bakması yönünde uyarılarda bulundu.
 
Öğretmenin Facebook hesabına “Bugün ikinci sınıfa giden bir öğrenci sınıf başkanlığı seçiminden sonra kazanamayınca ‘Bahçede görüşürüz’ diyebiliyorsa, üstüne bunu Gezi‘de eylemler yapan ablasından öğrendiğini, seçimle olmayacağını söylüyorsa ve bana ‘Seçim iyi bir şey olsaydı ben başkan olurdum’ diyerek tüm çapulcuların hissiyatının kendisine nasıl öğretildiğini anlatıyorsa. Vatan hainliği meşrulaştı demektir” yazması üzerine Filiz K., “Merhabalar, ben İ.’nin annesiyim. Oğlum hakkında yazdıklarınız beni çok kırdı. Bu konuyu konuşalım lütfen” diye yanıt verdi.
 
Öğretmenin bu sözlerle Ö.İ.K’yi kastetmediğini belirten sözlerine karşın anne, öğretmene sınıfta ablası olan başka çocuk olmadığını söyledi.
 
SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU
 
Bu olaylar üzerine anne Filiz K., Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na öğretmen Fikri Tezbaşar hakkında hakaret suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Şikayetinde olanları anlatan anne Filiz K., çocuğuna ‘Vatan haini’ diyerek hakaret edildiğini öne sürdü.

 
İddialar üzerine öğretmen Fikri Tezbaşar, okula yeni atandığını ve olayın olduğu gün sınıf başkanlığı seçimi yapıldığını, ancak Facebook hesabında yazdıklarının kendi sınıfındaki seçimle alakalı olmadığını belirtti. Yazdıklarının kendi sınıfında yaşananlarla alakası olmadığını söyleyen öğretmen “Başka bir arkadaşımın yaşadığı olayı paylaştım” dedi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com