Veli Küçük: Mahkeme Bizi Yargılamaya Korkuyor!

Veli Küçük: Mahkeme Bizi Yargılamaya Korkuyor!
Ergenekon davasının tutuklu sanığı Veli Küçük, mahkemede hakimle tartıştı..

Birinci Ergenekon davasının 177'nci duruşması sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediyor. Duruşmada söz alan tutuklu sanık emekli Tuğgeneral Veli Küçük, bugüne kadar yaptığı taleplerden sonuç alamadığını bu yüzden konuşmasını kısa keseceğini belirtti.

Ne kadar vatansever, milliyetçi, Kemalist varsa hepsinin kulağından çekip alıyorlar
Ordunun pasifize edilmesi için böyle bir operasyonun yapıldığını söylediğini ve bunun doğru çıktığını savunan Küçük, "İş geldi orduya dayandı. Onlarla beraber ne kadar vatansever, milliyetçi, Kemalist varsa hepsinin kulağından çekip alıyorlar. Ancak Türk Ordusu 2 bin 200 senelik bir ordudur. Bunlara boyun eğmez" diye konuştu

Bu coğrafyada güçlü ordu istemiyorlar
Kendisine "Neden Türk ordusu?" diye sorduklarını ifade eden Küçük, bu sorunun cevabını ise, "Çünkü bu coğrafyada güçlü ordu istemiyor kimse. Bu coğrafya tarihi olaylara tanık ve gebe bir coğrafya. Ama başarılı olamayacaklar. Buna alet olanlar başaramayacaklar. Ben 3 yıldır yatıyorum. Yatarım ne olacak. 19 tayin yeri gördüm meslek hayatım boyunca. Burası 20. tayin yerim" sözleriyle açıkladı.

Ben yargılanmak istiyorum ama yargılamıyorsunuz
Davanın yürütülmesinde mahkemenin panik ve korku içinde olduğunu öne süren Küçük, "Bunu kabul edin, korku içindesiniz. Ben yargılanmak istiyorum. Ama yargılamıyorsunuz. Bu yargılanmayışın nedeni mahkemenizin tutumudur. Korktuğunuzdan yargılamıyorsunuz. Biz de hakkımızda onursuzca, şerefsizce oluşturulan komplolardan korkuyoruz" dedi. Veli Küçük'ün bu sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Özese ve Küçük arasında tartışma yaşandı. Tartışma ise şöyle gelişti:

Özese: Mahkeme kimseden korkmaz.
Küçük: Korkuyorsunuz.
Özese: Mahkeme heyetine karşı böyle söyleyemezsiniz.
Küçük: Ben söylüyorum. Korkuyorsunuz. Beni yargılayın. diyorum. Neden yargılanmıyorsunuz? Yapmayın etmeyin. Ben 70 yaşıma ayak dayadım. Benimle dalga geçmeyin.
Özese: Dalga geçmiyoruz. Ciddi bir yargılama yapıyoruz.
Küçük: Tabii canım öyledir.

Neden 'Benimle dalga geçmeyin' dedim
Küçük yaşanan bu tartışmanın ardından "Benimle dalga geçmeyin" sözlerini şu şekilde açıkladı: "Ben size diyorum ki benle dalga geçmeyin. Burada Esra Feride Gökçimen diye birisinin ifadesi alındı. Orada Veli Kılıç diye bir isim geçiyor. O ifadeleri bize okurken Veli Kılıç yerine, 3 defa Veli Küçük, dediniz. O kadar yer etmiş ki Veli Küçük aklınızda. Ben size bu yüzden benle dalga geçmeyin, diyorum. Tuncay Güney'in hazırladığı Ergenekon şemasında ben köprü görevi üstleniyormuşum. Üstümdeki ve altımdaki kişilerin isimleri kapalı. Çünkü onlar itibarlı kişiler. Biz haysiyetsiz insanlar mıyız? Bana bu kişilerle irtibatımı gösterin. Eğer bu şema gerçek değil diyorsanız bana elinizdeki şemayı gösterin. Ben size bu yüzden benlimle dalga geçmeyin diyorum."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com