Veliaht dikiş tutturamadı, format değişti

Veliaht dikiş tutturamadı, format değişti
ATV'nin dekolte krizi ile akıllara kazınan yarışması Veliaht, reytingler düşük gelince, izleyiciyi çekmek için formatta değişikliğe gitti.

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, bir türlü dikiş tutturamayan yerli formatlı Veliaht'ta yapılacak olan değişikliğin sebebini reyting olarak açıkladı.

Eyüboğlu, kaderinin ne olacağı kestirilemeyen yarışmada gidilecek yenilikleri köşesinde yazdı.

İşte Eyüboğlu'nun köşe yazısından ilgili bölüm:

‘VELİAHT’A YOLDA FORMAT ATTILAR
 
ATV’nin yarışması “Veliaht”ın formatı değişti bu hafta. Daha Türkiye’de yayınlanmadan yurt dışına satılan “Veliaht”a yolda atılan bu formatın tek sebebi var, reyting
 
Müziğin sekiz ünlüsünün “veliaht”ını aradığı ATV’nin yarışması yerli bir format... Dört haftadır ekranda... Yarışmayı yapan Production House’un ortakları Haluk Şirin’le Caner Erdem, “Veliaht”ın formatını şöyle anlatmıştı bana: 8 şarkıcı ve “Veliaht” adayıyla başlayacaktı yarışma... Her hafta birinci gelecek ekip finalde yarışmak üzere ayrılacak, onların yerine yenileri gelecekti. Sekiz haftada seçilecek sekiz birinci finalde yarışacaktı.

İlk hafta Niran Üsal, ikincisinde Musa Eroğlu, üçüncü haftada Rafet El Roman ve onların “Veliaht” adayları haftanın birincisi seçilerek
finalist oldu.

Bu hafta baktım yarışmanın formatı değişti. Elemeler başladı ve Kubat’la “Veliaht” adayı Yiğit Mahsuni elendi. Malum; Deniz Seki, Hande Yener, Cengiz Kurtoğlu, Musa Eroğlu, Nükhet Duru, Niran Ünsal, Emre Altuğ, Kutsi, Rafet El Roman ve Kubat gibi ünlü şarkıcıların veliahtlarını aradığı yarışma henüz beklenen reytinge ulaşmadı. Daha Türkiye’de yayınlanmadan yurt dışına satılan “Veliaht”a yolda atılan bu formatın tek sebebi var, reyting.

Peki bundan sonra nasıl olacak yarışma? Haluk Şirin’den aldım bu sorunun yanıtını: “Formatta değişiklik yaptık ve elemeleri öne aldık. Yarışmacılar beşe düştüğünde ilk üç haftanın birincileri de katılacak aramıza ve final etabı başlayacak. Adaylar üçe düştüğü hafta final yapıp, Veliaht’ı belirleyeceğiz.”

Ali Eyüboğlu'nun köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com