"Veliler Çocuklarını İyi Takip Etmeli"

"Veliler Çocuklarını İyi Takip Etmeli"
Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencileri birçok tehlikenin beklediğine dikkat çekerek velilerin bu tehliklere karşı dikkatli olmları gerektiğini be

İbrahim Yiğit, oadalarının sitesinde yaptığı açıklamda, öğrencilerin tehlikelerden korunması için velilerin üzerlerine düşen göerevleri yerine getirmleri gerektiğini söyledi. Korsan olarak adlandırılan servis araçlarına karşı velilerin dikkatli olmasını isteyen Yiğit, konuşmasında şunları kaydetti.
       ''Haksız kazanç uğruna çocuklarımızın hayatlarını tehlikeye atabilecek şahıslara karşı bazı tedbirler alınabilir. Öncelikle velilerimiz servis şoförlerinden 'oda kayıt belgesi' ibraz etmelerini istemelidir. Sonra servis araçlarının donanımının yönetmeliklere uygunluğu, yangın tüpü, emniyet kemeri, rehber personel bulunup bulunmadığını ve fazla öğrenci alınıp alınmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Gerektiği takdirde ilgili meslek odamıza yahut Birliğimize bilgi vermekten çekinmeyin.
     Bir diğer önemli husus ise kırtasiye malzemeleridir. 'Milyoncu' diye tabir ettiğimiz, büyük çoğunlukla Çin malı satan yerlerden uzak durulmalıdır. Çin mallarının kanserojen madde ihtiva edebileceği, kolay kırılmaları sebebiyle özellikle küçük çocuklarda kırılan parçaların onlara büyük zararlar verebileceği unutulmamalıdır. Biraz daha pahalı olsa bile bu tür alışverişlerde muhakkak küçük esnaf tercih edilmelidir. Çünkü küçük esnaf her zaman denetime tabidir, vergisini yatırır, ruhsatsız çalışmaz. Sermayenin ülke içerisinde kalmasının yolu da esnaftan geçmektedir. Velilerimizin bu tür konulara titizlik göstermesini rica ediyoruz.''  şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com