Veliler Dikkat!

Veliler Dikkat!
Kütahya'da meydana gelen 7 intihar girişiminden 6'sı derslerinin kötüye gitmesini gerekçe gösterdi. Dayak ve bağırılma korkusu, derslerdeki başarısız öğrencileri intihara teşvik ediyor.

Kütahya il merkezi ve Domaniç ilçesinde 7 kişinin intihar girişiminde bulunduğu bildirildi.
Alınan bilgiye göre, kent merkezinde, M.A, dersleri iyi gitmediğinden bunalıma girerek, Maltepe Mahallesi Yakupoğlu Caddesi'ndeki evinde iki kutudan yaklaşık 40 hap yuttu. Daha sonra bileğini kesmeye çalışan M.A, Kütahya Devlet Hastanesinde tedaviye alındı.
Üniversite öğrencisi S.Y. de final sınavlarının beklediği gibi geçmemesi sonucu bir arkadaşının Atatürk Bulvarı'ndaki evine giderek, iki kutudan 9 hap yuttu ve fenalaşması üzerine hastaneye götürüldü.
Maltepe Mahallesi'ndeki evinde 7 ilaç yutan ve nişanlısıyla sorunları bulunduğu belirtilen T.K, annesiyle babası cezaevinde olduğundan bunalıma girerek Osmangazi Mahallesi'ndeki evinde yaklaşık 30 hap yutan Z.K, Gaybi Efendi Mahallesi'ndeki evinde çok sayıda hap yutan lise son sınıf öğrencisi N.D'nin yanı sıra Yeni Mahalle'deki evinde yaklaşık 10 hap yutan öğrenci Ö.Ö. de kentteki hastanelere kaldırıldı.
Domaniç ilçesinde de Hisar Mahallesi'ndeki evine hafta sonu tatilini geçirmek üzere gelen Emet Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi L.Y, intihar etmek amacıyla 5 adet ilaç yutarak uyudu. Genç kız, Domaniç Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Söz konusu kişilerin hayati tehlikeleri bulunmadığı öğrenildi.

ÇOCUĞUNUZA ŞİDDET UYGULAMAYIN!
Eğitim öğretim sezonunun bitmesine yakın aylarda velilerin daha ılımlı yaklaşım sergilemeleri gerektiğini belirten uzmanlar, kırık not korkusunun öğrencilerde kalıcı hasarlar bırakabileceğini ifade ediyor. Başarısızlığın çözümünün öğrenci ve veli bir sezon boyunca birlikte aranması gerektiğini hatırlatan uzmanlar, ailenin çocuğunu belli kalıplara sokmadan, tehdit ve şiddetle baskı kurmadan dönem boyunca takip etmesi gerektiğini; karnenin, özellikle babalar için sürpriz olmaması gerektiğini, çocuklar üzerinde psikolojik baskı kuran babaların, çocukların ruh ve beden sağlığını tehlikeye sokabileceğini önemle vurguluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com