Velilere Bilgilendirme Toplantısı

Velilere Bilgilendirme Toplantısı
Afyonkarahisar Hürriyet İlköğretim Okulu'nda öğrenci velilerine yönelik geri dönüşümle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Afyonkarahisar Hürriyet İlköğretim Okulu'nda öğrenci velilerine yönelik geri dönüşümle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan 'Mavi Gök, Yeşil Yaprak' projesine katılan Hürriyet İlköğretim Okulu'nda öğrencilerin ardından veliler de bilgilendirildi. Rehber öğretmen Vedat Işık, toplantıda velilere çöp ile geri dönüşebilen objeler arasındaki farkları anlattı.Proje kapsamında öğrenciler kadar ailelere de çevre bilinci kazandırılmasının amaçlandığını belirten Işık, 'Ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla evlerdeki geri dönüştürülebilir atıkların çöp olarak atılmaması ve ayrı poşetlerde gerekli yerlere ulaştırılması amacıyla öğrencilerimizin ailelerine yönelik bir toplantı düzenledik. Proje ile hem öğrencilerimiz de hem de velilerimizin çevre ve geri dönüşüm bilincini artırmayı planlıyoruz' diye konuştu.
Hürriyet İlköğretim Okulu Müdürü Hesna Çetin ise projeye katılan okulların atıklar ve geri dönüşüm, okulun görünümü ve kirliliği önleme tedbirleri ile çevre eğitimi olmak üzere toplam 3 kategoride değerlendirileceğini belirtti. Çetin, 29 soru üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda başarılı bulunan okulların ödüllendirileceğini ifade etti.
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Mavi Gök, Yeşil Yaprak' projesine Afyonkarahisar'dan 40 okul başvurdu. En fazla başvuru ise 24 okul ile Çay İlçesi'nden yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com