Velilerin 4+4+4 isyanı

Velilerin 4+4+4 isyanı
Konya'da yaklaşık 1,5 ay önce, depreme dayanıklılık nedeniyle güçlendirme çalışması için tadilata alınan Sıraç Aydın Taşbaş İlkokulu'nun bitirilmemesine, veliler tepki gösterdi.
Merkez Selçuklu İlçesi Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık bin 500 öğrencinin bulunduğu okulun tadilatı bitmediği için çocukları 3 ayrı okulla gönderilen ve kayıt için okul önünde toplanan veliler, okul yönetimini protesto etti. Okulda 3-4 işçi ile çalışıldığı için tadilatının tamamlanmadığını ve işlerin uzatıldığını ileri süren veliler, 'Müdür istifa' ve 'Okul istiyoruz' şeklinde slogan attı. 
 
Öğrenci başına 50-60 lira servis ücreti vermek zorunda kalacaklarını ifade eden veliler, okuldaki tadilatın biran önce tamamlanmasını istedi. Her ailede en az 2 çocuk bulunduğuna dikkat çeken veliler, servis ücretini ödeme güçlerinin bulunmadığını ve Selçuklu Belediyesi yetkililerinin çocukları için servis tahsis etmesini istedi. 
 
Bu arada okuldaki tadilat nedeniyle bahçedeki açık alana istiflenen sıra ve masalar ise dikkat çekti.
 
66 AYLIK ÇOCUKLAR OKULLA TANIŞTI 
 
Okulla yeni tanışan anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri içinde bugün tüm yurtta olduğu gibi ders zili çaldı. Merkez Selçuklu ilçesi İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu'nun minik öğrencileri aileleriyle birlikte okula gelirken hayli heyecanlı oldukları gözlendi. Okula başlama yaşının 66 aya indirilmesinin, okulların fiziki alt yapısının hazırlanmadan yapılmasından tedirgin olduklarını belirten veliler, çocuklarının tuvalet ve diğer ihtiyaçlarını yalnız olarak yerine getiremeyeceğinden endişelendiklerini söyledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com