Velilerin 4+4+4 isyanı

Velilerin 4+4+4 isyanı
İstanbul’da bazı ilköğretim okullarının imam hatip okuluna dönüştürülmesi, veli, öğrenci, öğretmen ve yurttaşların tepkisine neden oldu.

Bakırköy’de İbni Sina İlköğretim Okulu öğrenci, öğretmen ve velileri, okullarının önünde protesto gösterisi ve yürüyüş düzenleyip imza kampanyası başlatarak “Çocuklarımız cezalandırılıyor” dedi. Dünyaca ünlü bir bilim adamı, TÜBİTAK’ın kurucularından Ord. Prof. Cahit Arf’ın adının verildiği Tuzla Evliya Çelebi Mahallesi’nde 40 öğretmenli 600 çocuk kapasiteli ilköğretim okulunun imam hatibe dönüştürülme istemi, velileri ayağa kaldırdı.

Uygulamaya tepki gösteren veliler topladıkları 500 imzayı İstanbul Valiliği’ne verdi. Tuzla’da ilçe milli eğitim müdürlüğünde yapılan toplantıda Cahit Arf İlköğretim Okulu’nun ilkokul olmasının kararlaştırılmasına karşın, kaymakamlıkta gerçekleştirilen ilçe eğitim komisyonu toplantısında özellikle kaymakamın istemiyle bu okulun imam hatip okuluna dönüştürülmesinin istendiği öğrenildi. Okul aile birliği üyesi Fatma Oruç, “Okulumuzun elimizden alınmasına şiddetle karşı çıkıyoruz” dedi.

Bakırköy’de ise İbni Sina İlköğretim Okulunu’nun bir binasının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imam hatip lisesine dö-nüştürülmek istenmesine tepki gösteren veliler, okul önünden Osmaniye Meydanı’na kadar yürüyerek “Okuluma Dokunma” başlığıyla bir imza kampanyası başlattı. CHP İlçe Başkanı Sait Yücel, “Bakırköy’de zaten bir imam hatip lisesi var ve sıraları boş. Niye orayı faaliyete geçirmiyorlar. Uygulama kabul edilebilir değil” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com