Velilerin taşımalı eğitim isyanı

Velilerin taşımalı eğitim isyanı
YENİBOSNA VE ÇALCA MAHALLESİ SAKİNLERİ, TAŞIMALI SİSTEMLE EĞİTİM GÖREN ÇOCUKLARININ OKULLARININ 8 YILDIR SÜREKLİ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİĞİNİ BELİRTEREK, BU DURUMA İSYAN ETTİ

YENİBOSNA VE ÇALCA MAHALLESİ SAKİNLERİ, TAŞIMALI SİSTEMLE EĞİTİM GÖREN ÇOCUKLARININ OKULLARININ 8 YILDIR SÜREKLİ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİĞİNİ BELİRTEREK, BU DURUMA İSYAN ETTİ
Kütahya'da taşımalı sistemle eğitim gören çocuklarının okullarının 8 yıldır sürekli olarak değiştirildiğini belirten veliler, bu duruma isyan etti.
Yenibosna ve Çalca mahalleleri sakinleri, taşımalı sistemle eğitim gören 86 öğrencinin 8 yıldır okullarının sürekli değiştirildiğini ileri sürdüler. Yenibosna Mahallesi Muhtarı Sadık Bal, 'Bizim mahallemizde 1 ve 8. sınıf arasında 56 öğrencimiz var. Son 5 yıldır evlatlarımızın sürekli okulları değiştiriliyor. Durum böyle olunca başarı oranı düşüyor. Bu yıl da 6, 7 ve 8. sınıfların TOKİ'deki Atatürk İlköğretim Okulu'ndan alınarak, mahallemize 14 kilometre mesafede bulunan Bölcek İlköğretim Okulu'nda okuyacağı gerekçesiyle kayıt yaptırmamız istendi. Veliler olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine çıkarak, her yıl okullarımızın değiştirildiğini ve evlatlarımızın başarısız duruma düştüğünü ilettik. Ancak yetkililer bize olumlu herhangi bir mantıklı cevap veremedi. Veliler olarak valimize ulaşamıyoruz. Konuya valimizin el atmasını istiyoruz' dedi.
Çalca Mahallesi sakinlerinden Ahmet Özen ise, mahallerinde taşımalı olarak eğitim-öğretim gören 30 öğrencinin 8 yıldır okullarının değiştirildiğini ifade etti. Öğrenciler de, yetkililerin duruma el koymasını isteyerek, şikayetlerinin dikkate alınmaması durumunda okula gitmeyeceklerini söylediler.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Yenibosna ve Çalca mahallelerindeki düzenlemenin öğrenci yoğunluğuna göre planlandığını, kasıtlı bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com