Venezuela'da gülme yogası

Venezuela'da gülme yogası
Venezüelalılar stresle baş etmek için başkent Caracas'ta kahkaha yogası yapıyor. Yogada insanlar serbest şekilde gülerek stres atıyor.

Venezüelalılar büyük şehrin stresinden kurtulmak için sokak ortasında kahkaha yogası yapıyor. Kahkaha yogasına katılanlar yüz serbest şekilde gülerek yüz kaslarını hareket ettiriyor ve stresle baş etmeye çalışıyor.

Katılımcılar birbirlerine gözlerine dik dik bakarak gülmeye teşvik ediyor. Sonra kahkahalarını izliyor. Başkent caracas'ta düzenlenen kahkaha yogası etkinliği parkta saatlerce sürüyor.

Kahkaha yogası konsepti Hint doktor Dr. Madan Kataria tarafından 1995'te ortaya atıldı. kahkaha yogasına aktılanlar hep beraber gülüp yoga nefesi alıyor.

Uluslararası Kahkaha Yogası'na göre dünyada 60 ülkede 6 binden fazla 'kahkaha klübü' var. Kahkaha yogası kahkaha egzersizleri ve yoga nefes tekniği ile nedensiz kahkaha atılmasını sağlayan bir konseptir. uzmanlara göre vücudumuza ve beynimize daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Birçok fizyolojik ve psikolojik faydaları olduğu belirtiliyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com