Venizelos'tan istifa kararı

Venizelos'tan istifa kararı
PASOK'un yeni Başkanı Venizelos, hükümetteki görevlerinden istifa etti.

Yunanistan'da, PASOK liderliğine seçilen Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Evangelos Venizelos, hükümetteki görevlerinden istifa etti.

Başbakan Lukas Papadimos, akşam saatlerinde gerçekleştirilen bakanlar kurulunda yaptığı konuşmada, Venizelos'un hükümetteki görevlerinden istifa ettiğini belirterek, bugüne kadar olan çalışmalarıyla ilgili kendisine teşekkür etti. Papadimos, Venizelos'un ülkenin zor günlerinde görev yaptığını ve kendisiyle yakın işbirliği içerisinde bulunduğunu belirtti.

Konuşmasında ülkenin ekonomik durumuna da değinen Papadimos, AB'de alınan kararlardan sonra Yunan ekonomisinin artık daha itikrarlı bir zemin üzerinde hareket ettiğini ve yeni bir olumlu beklentiler aşamasına girdiğini söyledi. Papadimos, ''Toplumun büyük bölümüne acılı sonuçları olan zor kararlar aldık Ancak, bunlar ülkenin istikrarı ve avrodaki yeri için gerekli''dedi.

Venizelos da Papadimos'a kendisiyle olan işbirliği için teşekkür ettiği konuşmasında, Maliye Bakanı olarak ülkenin ekonomik kalkınması için zor koşullarda müzakereler gerçekleştirdiğini belirterek, bu müzakerelerde belirlenen hedefleri tutturulması için hükümetin gevşememesi gerektiğini söyledi.

Bu arada, PASOK'da dün yapılan başkan seçimiyle ilgili kesin sonuçlar açıklandı.

PASOK'tan yapılan açıklamada, parti üyelerinin ve sempatizanlarının sabah saatlerinden itibaren kimlik göstererek 2 avro karşılığında, ülke genelinde kurulan 1074 sandıkta toplam 236 bin 151 oy kullandığı bildirildi. Seçimlere tek aday olarak katılan Venizelos-un 230 bin 105 oy aldığı, 4 bin 662 kişinin beyaz oy kullandığı, 1384 oyun da geçersiz sayıldığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com