"Verdiğimiz Destek Kadar Hizmet Bekliyoruz"

"Verdiğimiz Destek Kadar Hizmet Bekliyoruz"
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı (TUGİK) Erkan Güral Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in KUTSO'yu ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Kütahya'nın mevcut hükümete yüzde 62'lik oy oranı ile gereken desteği fazlasıyla verdiğini anımsatarak;"

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı (TUGİK) Erkan Güral Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in KUTSO'yu ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Kütahya'nın mevcut hükümete yüzde 62'lik oy oranı ile gereken desteği fazlasıyla verdiğini anımsatarak;' Verdiğimiz destek kadar hizmet istiyoruz'dedi.


'KÜTAHYA HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL'
TUGİK Başkanı Erkan Güral Kütahya'nın yıllardan beri ihmal edilen bir kent konumuna geldiğini ancak bundan yüz yıllar önce ise Kütahya'nın Osmanlı Devleti başta olmak üzere birçok Türk İslam Devletinde ise önemli işlere imza attığını hatırlatarak, son dönemlerde ise Kütahya'nın yalnızlığa itildiğini, yatırımlardan ve teşviklerden tam anlamıyla yararlanamadığı adeta Kütahya'nın kaderine terk edildiğini vurguladı.
Hükümetin kara, deniz ve hava projeleri içerisinde Kütahya'nın adının bile geçmediğini vurgulayan Güral, bu durum Kütahyalıları son derece üzdüğünü dile getirerek, Kütahya'nın yıllardan beridir ihmal edilen bir kent olduğunu ifade etti.
Türkiye'nin birçok ilinin ulaşımını sıcak asfalt ile sağladığını hatırlatan Güral, Kütahya'nın ise ulaşımını soğuk asfaltla sağlamaya çalıştığını vurgulayarak, Hükümete çok ciddi anlamda destek veren bir ilin bu şekilde yanlızlığa itilmesine bir anlam veremediklerini özelllikle belirtti.
TUGİK Başkanı Erkan Güral;'Kütahyalılar olarak ilimize gereken önemin verilmesini istiyoruz çünkü biz Kütahyalılara olarak üstümüze düşen görevimize yüzde 65'lik rey oranıyla gerçekleştirdik. Eski medeniyetlere beşiklik etmiş bir tarihi kentin bu kaderine terke edilmesine razı olamayız. Biz Hükümetimize sizin aracılığınızla sesleniyoruz. Kütahya her şeyin en iyisini hak eden bir kenttir. Çünkü bu kent eski medeniyetlerin beşiği olan en önemli kentlerden biridir' dedi.


'SİVİL ANAYASA SU VE HAVA GİBİ GEREKLİ'
Türkiye'nin su ve hava gibi sivil bir anayasa ihtiyacı olduğunu belirten Güral, sivil anayasa değişikliği çalışmalarını taktirle karşıladıklarını vurguladı. Aynı zamanda Hükümetin yürüttüğü demokratik açılım projesinin de Türkiye'de yaşayan insanların bir arada kardeşce yaşayabilmeleri için önemli bir adım olduğuna dikkat çeken Güral, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bir toplumdaki inasanların barış ve huzur içinde yaşamaları için o toplumdaki bütün bireylerin eşit haklara ve özgürlüklere sahip olması gerekiyor. Dolayısıyla Hükümetin başlatmış olduğu demokratik açılım projeside bu özgürlükleri karşılamaya çalıştığı için bu tür projeleri memnuniyetle karşıladığımızı belirtmek isterim.'


'TOKİ PROJELERİ DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIN RAHATLAMASINI SAĞLADI'
Hükümet tarafından başlatılan TOKİ projesini dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmalarını sağladığı için ve dar gelirli ailelerin kira sorunundan kurtulmalarına olanak sağladığı için TOKİ projesini gönülden desteklediklerini vurgulayan Güral, bu tür projelerin insanlar arasındaki adaletsizliği gidermeye yardımcı olduğunu da vurguladı.TOKİ projeleri ile istihdam alanlarınında genişlediğini belirten Güral, istihdamın artması ile birlikte işsizlik rakamlarının da azaldığını dile getirdi.
TUGİK Başkanı Erkan Güral son olarak, Kütahya'daki sanayi kollarınında geliştiğini vurgulayarak, özel sektörün Kütahya'nın gelişmesi için kendi imkanları doğrultularında çaba sarf ettiklerini de vurguladı.


(AkisGazetesi.com)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com