Vergi Rekortmenleri açıklandı

Vergi Rekortmenleri açıklandı
2010 yılı ticari kazanç üzerinden gelir vergisi rekortmeninin mermer ocağı işletmecisi Mehmet Çakmak olduğu bildirildi.

2010 yılı ticari kazanç üzerinden gelir vergisi rekortmeninin mermer ocağı işletmecisi Mehmet Çakmak olduğu bildirildi.
2010 yılı ticari kazanç üzerinden gelir vergisi rekortmenleri belirlenmesinin ardından Afyonkarahisar Defterdarı Mustafa Ceylan Defterdarlık'ta bir basın toplantısı yaparak, Afyonkarahisar'ın vergi rekortmenlerini açıkladı.Defterdar Ceylan, 2010 vergilendirme dönemi verilerine göre, Afyonkarahisar'ın tahakkuk eden gelir vergisi artış oranın yüzde 15, 92 olduğunu bildirdi. Ceylan, Afyonkarahisar'ın tahakkuk eden gelir vergisi artış oranının Türkiye ortalamasından daha fazla gerçekleştiğini belirtti.
Ceylan'ın basın mensuplarına dağıttığı listenin ilk sırasında 1 milyon 75 bin lirayla Çakmak Mermer'in sahibi Mehmet Çakmak yer aldı. İkinci sırada 891 bin lirayla silah ve mühimmat toptancısı Feride Kırlıoğlu, üçüncü sırada 621 bin lira ile Demmer Mermer'in sahibi Şuayp Demirel yer edindi. Listenin dördüncü sırasında 41 bin 228 lirayla menkul kıymetler yatırımcısı Ahmedi Salim Pancar, beşinci sırada 195 bin 247 lirayla Mehmet Aygün, altıncı sırada 172 bin 988 lira ile İbrahim Bulaş, yedinci sırada 137 bin 536 lira ile Sıtkı Ballıpınar, sekizinci sırada 244 bin lira ile Hüseyin Tuncay, dokuzuncu sırada 27 bin lira ile Kemal Yaşar Sarıoğlu ve 18 bin 983 TL ile İbrahim Evren onuncu sırada yer aldı.
ÇAKMAK, TÜRKİYE'DE 87. OLDU
Ticari kazanç yönünden il sıralamasının birinci sırasında yer alan Mehmet Çakmak'ın, Türkiye sıralamasında 87. olduğunu aktaran Ceylan, ikinci sırada bulunan Feride Kırlıoğlu'nun Türkiye sıralamasında 104. ve Afyonkarahisar'da üçüncü olan Şuayp Demirel'in de Türkiye sıralamasında 160. olduğunu ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com