Vergi yüzsüzü Melih Gökçek!

Vergi yüzsüzü Melih Gökçek!
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Melih Gökçek'in yolsuzluklarına ne kadar göz yumacağını sordu!
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Büyükşehir Belediyesi’ni bu kadar borç batağına sokan, vergi yüzsüzleri listesinde 6. sıraya yükselten Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni yöneten Melih Gökçek hakkında bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu. 
 
Gök, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Kamu kuruluşlarına toplam borcu 2012 yılı sonu itibariyle 5 milyar TL olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı vergi yüzsüzleri listesinde EGO Genel Müdürlüğü’nün borcuyla birlikte 437 milyon TL ile 6. sırayı işgal etmiş bulunmaktadır” dedi. 
 
Gök, Başbakan’a, “Yoksul halktan zorla vergi alırken vergi yüzsüzü olduğu kanıtlanan bir belediyenin başkanını, Melih Gökçek’i himaye etmeye devam ederek belediyenin ve kamunun zarara uğratılmasına göz yumacak mısınız?” sorusunu yöneltti. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com