"Verilen soru önergesi talihsizliktir"

"Verilen soru önergesi talihsizliktir"
AKP Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın 'mobil eczane' uygulamasıyla ilgili olarak Meclis'e verdiği soru önergesinin talihsizlik olarak değerlendirdi.

AKP Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın 'mobil eczane' uygulamasıyla ilgili olarak Meclis'e verdiği soru önergesinin talihsizlik olarak değerlendirdi.
'YAPILAN HİZMETLER AKP'NİN PROPAGANDASI DEĞİL'
Saraçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu uygulamların AKP'nin propagandası olmadığını vurgulayarak, iddiaların gerçeği yansıtmadığını savundu.
Işık'ın tutarsız davrandığını savunan Saraçoğlu, çarpıcı açıklamlarla konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Mobil eczane uygulaması, bakanlığımız ile Türk Eczacıları Birliği arasında 18 Ekim 2009 tarihinde imzalanan 'eczane bulunmayan yerleşim yerlerinde yaşayan halka yerinde ilaç temini protokolü' kapsamında başlatılmıştır. Protokol gereğince faal 152 eczaneden 130'u uygulamaya katılmıştır. Uygulamaya katılma oranın yüzde 85,53 olduğu mobil eczane uygulaması eczanelerimiz tarafın büyük ilgi görmüştür. Katılım oranın bu kadar yüksek olduğu bir uygulamada her dünya görüşünden eczacının bulunduğu ilimizde uygulamanın AK Partinin propagandası şeklinde ifade edilmesi tutarsızlıktır. Uygulamaya katılan 130 eczanenin AK Parti propagandası yapılıyor şeklinde ifade edilmesi aynı zamanda eczacılarımıza büyük bir haksızlıktır ve suçlamadır' diye konuştu.
'IŞIK, NEDEN BÖYLE BİR ÖNERGE VERME İHTİYACI DUYDU'
Halkın mobil eczane uygulamasını artık benimsediğini belirten Saraçoğlu, Işık'ın neden böyle bir önerge verdiğini de anlayamadığını vurgulayarak konuşmasını şöye sürdürdü:
'Gezici sağlık hizmeti götürmüş olduğumuz vatandaşlarımıza tedavinin önemli bir unsuru olan ilaçları da götürmemizin yanlış bir uygulama gibi soru önergesine taşınması anlaşılır değildir. Sayın IŞIK acaba vatandaşlarımızın ayağına ilaç götürülmesini istememekte midir? Eczane bulunmayan yerleşim yerlerinde vatandaşlarımızın ilaçlarını temin etmek için eczane bulunan yerleşim yerlerine gitmesini mi istemektedir?. Halkımız mobil eczane uygulamasını sahiplenmiştir. Yaklaşık 56 bin reçete bu sistem dahilinde sahiplerine ulaştırılmıştır. Sistemden halkımızda eczanelerimizde memnundur. AK Parti propagandası şeklinde haksız ve mesnetsiz iddialarla zihinler karıştırılmak istenilmektedir. Kaldı ki uygulama başladığı günden bu güne kadar ne eczacılarımızdan ne de vatandaşlarımızdan propaganda aracı olarak kullanıldığına dair resmi bir şikayet bulunmamaktadır. Miletvekili Işık'ın vermiş olduğu bu soru önergesi ile eczacılarımızı zan altında bırakmıştır. Partimizle hiçbir bağı olmayan hatta partimiz dışında başka partilerde görev alan, aday olan bir çok eczacımız bulunmaktadır. Bu nedenle soru önergesindeki ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır' şeklinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com