"Verimli" işletmelere ödül

Verimli işletmelere ödül
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin verimlilik alanındaki başarılı projelerine ödül verecek

ANKARA (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin verimlilik alanındaki başarılı projelerine ödül verecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Verimlilik Proje Ödülleri Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik, verimlilik bilincinin ülke çapında yaygınlaştırılması, verimlilik konusunda yürütülen projelerin kamuoyuna duyurulması, uygulanmış projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve verimliliği artırma konusunda yürütülecek yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacına yönelik olarak verilecek verimlilik proje ödüllerinin usul ve esaslarını kapsıyor.

Verimlilik Proje Ödülleri, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelere, mikro işletme, küçük işletme, orta büyüklükteki işletme ve büyük ölçekli işletme olmak üzere 4 kategoride verilecek. Bakanlık gerekli gördüğü durumda bunların dışında ödül kategorisi belirleyebilecek.

- Başvurular

Proje başvuruları, her proje için sadece bir defa olmak üzere, proje yürütücüsü işletmeler tarafından yapılacak. 2 yıl üst üste ödül alan işletmeler devam eden yıl için başvuruda bulunamayacak. Bir işletme bir yıl içinde en fazla 3 proje ile başvurabilecek. 

Başvurusu kabul edilen projeler ön değerlendirme, yerinde inceleme ve nihai değerlendirme olmak üzere 3 aşamada değerlendirilecek. Ödül Jürisi, her bir kategoride ödüle layık görülen ilk 3 projeyi belirleyecek.

Nihai değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan işletmelere, her yıl Verimlilik Haftası içerisinde düzenlenecek törenle Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından plaket takdim edilecek. Ayrıca, ödül alan projelere Bakanlığın yayın organlarında ve resmi internet sitesinde yer verilerek, tanıtımları yapılacak.

 Ödül almaya hak kazanan işletmeler, Verimlilik Projesi Ödülü logosunu tanıtımlarına yönelik basılı ve görsel materyallerinde kullanabilecek.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com