Vezirlikten Sefilliğe...

Vezirlikten Sefilliğe...
Tecavüze yeltenme suçundan tutuklanan IMF Başkanı Kahn, havyara düşkündü, artık yulaf ezmesi yiyecek...

Tecavüze yeltenme suçundan tutuklanan IMF Başkanı Strauss-Kahn, Rikers Island'da ilk gecesini geçirdi. Tek başına 14 metrekarelik bir hücrede yaşayan Kahn kimseyle fiziksel kontak kuramıyor. IMF Başkanı, 14 bin mahkumla aynı havayı soluyor. Cezaevinin diğer bir adı da 'Mezar'...

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn (DSK), New York'ta kaldığı Sofitel Otel'de, bir oda görevlisine tecavüze yeltenme suçundan önceki akşam tutuklanarak, ABD'nin en büyük hapishanesi olan Rikers Island'a gönderildi. Kahn, dün akşam itibarıyla hapishanede ilk gecesini geçirirken, Rikers Island, ülkenin en tehlikeli hapishanelerinin başında gösteriliyor. Yaklaşık 1.6 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan hapishane Manhattan'da bir adada bulunuyor. 7 bini üniformalı, 1.500'ü ise sivil 8.500 kişinin çalıştığı hapishanede 15 bine yakın tutuklu bulunuyor. Güvenliğin had safhada olduğu cezaevine tek giriş yaklaşık 1.28 kilometrelik Francis Buono Köprüsü'nden sağlanıyor.

TEK KİŞİLİK HÜCREDE KALACAK
Bütün hapishanede toplam 10 farklı hücre evi bulunuyor. Bunlardan bir kısmı koğuş şeklinde dizay edilmiş ve içerisinde onlarca yataka bulunuyor. Bazı koğuşlardaki yatak sayısı 50'ye kadar çıkıyor. Cezaevinin bir kısmı ise tek kişilik hücrelerden oluşuyor. DSK güvenlik nedeniyle tesisin batı bölümünde bulunan tek kişilik bir hücrede kalacak. 14 metrekarelik (3.45'e 4 metre) hücrede konaklayacak Kahn'ın bulunduğu bölüm daha çok bulaşıcı hastalığa sahip kişilerin, alkoliklerin, uyuşturucu bağımlılarının ve psikolojik sorunları olan tutukluları barındırıyor. Hapishane yönetimi, güvenlik nedeniyle VIP hükümlüleri de bu bölümde tutarken, Kahn'ın da bu kritere uyduğunu açıkladı.

Nereye gitse tek başına olacak
KONUYLA ilgili bilgi veren hapishane sözcüsü, 'Onu ayrı bir hücreye koymamızın nedeni, insani temastan mahrum bırakmak değil. Sadece onun yüksek statüsünü göz önünde bulundurarak, zarar görmesini ya da öldürülmesini engellemeye çalışıyoruz.' Sözcü, Kahn'ın içeride olduğu süre boyunca diğer tutuklulardan tamamen ayrı tutulacağını belirtirken, koridorda yürürken, egsersiz yaparken ya da telefon ederken kesinlike tek başına olacağını söyledi.

Haftada üç ziyaretçi görebilecek
- HAPİSHANEDE kaldığı süre boyunca haftada üç ziyaretçiyle görüşmesine izin verilecek. Buna avukatlarıyla yapacağı görüşmeler dahil değil. n NORMALDE dava bekleyen hükümlülere üniforma verilmiyor. Fakat Kahn'a kolay giyilebiler lastik bir ayakkabı tahsis edilecek. n FİLMLERE konu olan hapishanede kısa süre için hüküm giymiş suçlular bulunuyor. Riker Island, suçlular tarafından 'Mezar' diye anılıyor.

06'da kalkıp 23'te yatacak
l KAHN hücresinde saat 06.00'da kaldırılacak. Işılkar ise saat 23.00'te kapatılacak.
l GÜNDE 1 saatlik dinlenme vakti ve boş zamanı olacak.
l GÜNDE üç öğün yemek yiyecek. Yemek zamanlarında bile hücresinden çıkamayacak. Hücresinde tuvalet ve duş da bulunacak. Yatağında ince bir şilte ve yastık olacak.
l KİTAP, gazete ve dergilere kısıtlı girişimi olacak. İnternet ve televizyon izni de bulunmayacak.

Gardiyanlar 'kanser olduk' diye mahkemeye gittiler
GEÇMİŞTE birçok gardiyan, Riker'da çalıştıktan sonra buradaki toksik gazlar nedeniyle kansere yakalandığını belirterek mahkemeye buşvurmuştu. 1884'te Hollandalı bir aileden 180 bin dolara satın alınan bölge, 127 yıldır hapishane.

Birçok ünlü ismi ağırladı
- Lil Wayne
- Mark David Chapman
- Tupac Shakur
- DMX
- Plaxico Blurress
- Foxy Brown
- Sid Vicious
- David Berkowitz

Olaydan sonra önce abisini aradı
DSK'nın New Yorkta bir otel görevlisine tacizde bulunduğu iddiasına ilişkin yeni iddialar ortaya atılıyor. İngiliz basınında yer alan bilgilere göre DSK'nın tecavüz etmeye çalıştığı otel görevlisi, olayın ardından ilk telefon görüşmesini büyük ağabeyi ile yaptı.  Daily Mail'e konuşan ağabey, 'Bana, 'Biri bana gerçekten kötü bir şey yaptı. Bana saldırdı' dedi. Sürekli ağlıyordu. O adamı mahkemede görmek istiyorum. Amerikan adalet sistemine sonuna kadar güveniyorum. Onun da adaleti görmesini istiyorum. Adalet yerine getirilecektir' diye konuştu.

Her şey karşılıklıydı, biraz cilveleşme yanlış anlaşıldı
DSK'nın tutuklanıp cezaevine gönderilmesinin ardından gözler cuma günü yapılacak mahkemeye çevrildi. Mahkemede avukatların nasıl bir savunma yapacağını mercek altına alan Le Figaro, DSK'nın avukatı Benjamin Brafman'ın yakın bir dostu olan Evan Barr'la yaptığı röportajı yayımladı. Savunma için ise önlerinde üç seçenek var. Bunlardan ilki bütün suçlamaları reddetmek. İkinci seçenek bazı şeyler yaşandığını kabul etmek. Ama burada önemli olan nokta, yaşananların zorla değil, kadının da isteği dahilinde olduğunun altını çizmek. Avukatları kadının ilgi göstermesi üzerine DSK'nın birkaç cilve yaptığını fakat bunun kadın tarafından yanlış anlaşıldığını belirtecek. En olası savunma bu. Üçüncü ve son seçenek ise anlaşma yoluna gitmek. Buna göre taraflar anlaşma yoluna gider ve kadın suçmasını geri çekerse ABD kanunlarına göre dava düşecek.

12.28'te odadan çıktı çok acelesi var gibiydi
DSK'ya yöneltilen cinsel saldırı suçlamasına ilişkin ilk duruşma önceki gün yapılırken, New York Post gazetesi, DSK avukatlarının taraflar arasında birşeyler yaşandığını fakat bunun kadının da isteğiyle gerçekleştiğini söyledi. Gazete ayrıca, saldırıya ilişkin yeni detayları da paylaştı.
l DSK otelden 11.45'te çıkmadı.
l TAM 12.28'te odadan çıktı.
l KAMERA kayıtlarına göre acelesi var gibiydi.
l  OTELDEN çıkıp kızıyla buluştu. Saat 12.45 sularında kızıyla yemek yedi ve buradan havaalanına gitti.
l YOLDA eşini aradı ve bir sorun olduğunu söyledi.
l YAKALANDIĞINDA cebinde 300 $  ve otel anahtarı bulundu.

Havyara alıştı gevrek ve Meyveyle beslenecek
KAHN'ın cuma gününe kadar yiyeceği yemeklerin listesi bile şu an hazır. İşte Fransızların solcu havyar dedikleri ve lüks düşkünü diye eleştirdiklerin Kahn'ın dört günlük mönüsü:
SALI
KAHVALTI
l Meyve: Elma, muz ya da portakal l Mısır gevreği
l Kahve ya da çay
ÖĞLE YEMEĞİ
l Pirinçli türlü
l Havuç ve kereviz salatası
l Limanota ya da çay
AKŞAM YEMEĞİ
l Dana eti ezmesi, erişte ve buharda pişmiş lahana
l Meyve
l Meyve suyu ya da çay
ÇARŞAMBA
KAHVALTI
l Meyve: Elma, muz ya da
portakal l Mısır gevreğil Çay ya da kahve
ÖĞLE YEMEĞİ
l Ton balığı ve makarnalı salata
l Salamura pancar
l Meyve
l Limanota ya da çay
AKŞAM YEMEĞİ
l Hindi, pirinç pilavı ve taze fasulye
l Şeftali l Meyve suyu ya da yeşil çay
PERŞEMBE
KAHVALTI
l Meyve: Elma, muz ya da portakal
l Çekilmiş yulaf
l Kahve ya da çay
ÖĞLE YEMEĞİ
l Hindi sosis ve erişte
l Karışık sebze
l Yeşil salata
l Limonata ya da çay
AKŞAM YEMEĞİ
l Körili tavuk, barbunya, pirinç pilavı
l Buharda ıspanak
l Meyve
l Meyve suyu ya da çay
CUMA
KAHVALTI
l Meyve
l Mısır gevreği
l Çay ya da kahve
ÖĞLE YEMEĞİ
l Biberli bonfile-Pilav
l Buharda sebze
l Havuç ve kereviz salatası
l Meyve suyu ya da çay
AKŞAM YEMEĞİ
l Fırında balık, tartar sos ve buharda lahana
l Patates
l Meyve
l Meyve suyu ya da çay

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com