'Vicdanınızı ayakkabı kutusuna mı sakladınız?'

'Vicdanınızı ayakkabı kutusuna mı sakladınız?'
Kamu çalışanlarının yemek ücretlerine yapılan zam protesto edildi

Türk Büro-Sen Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, kamu çalışanlarının yemek ücretlerine yapılan zammı SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) önünde yaptığı açıklamayla protesto ederken şöyle söyledi:

Hükümet 2014 yılının tamamı için çalışanlara yalnızca 123 TL zam yaparken, siz yemek ücretlerini hangi mantıkla yüzde 300 oranında artırdınız? Vicdanınızı ayakkabı kutusuna mı sakladınız? İkramiyeler, ilave ek ücretler ve fazla mesai ücreti kesildiği yetmezmiş gibi, 2014 ve 2015 yıllarında geçerli olacak toplu sözleşmede çalışanlar için bir kazanım elde edemeyenler, şimdi de kamu çalışanlarının aç kalması için mi çaba sarf etmektedirler?” diye sordu.SGK tarafından “Kurum Personeli Tabldot İşletmesi Usul ve Esaslarında” yapılan değişiklikle merkez ve taşra teşkilatındaki birimlerinde yemek hizmetlerinden faydalanan personelin yemek ücretlerine yüzde 300’e varan zam yapıldığını belirtti.

AKP Hükümeti’nin şahane giden ekonomisinin Türk Halkı’na bir türlü ulaşamaması ‘’kimin için, hangi yandaşlara iyiye giden ekonomi var’’ sorularını akla getirirken çalışanların zaten zor koşullarda geçim mücadelesi verdikleri tekrar tekrar hatırlatıldı.Aslan, “Yönetim Kurulu yeniden bir karar alarak bu yönetmeliği derhal geri çekilmelidir. Aksi halde konu tarafımızdan en kısa sürede yargıya taşınacaktır” dedi.

Eyleme, Türk Büro-Sen’in yanı sıra Türk Eğitim-Sen yöneticilerinden Musa Akkaş ve Sami Özdemir ile çok sayıda SGK çalışanı katıldı.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com