Villa Cinayetinin Gizem Çözüldü!

Villa Cinayetinin Gizem Çözüldü!
Adli Tıp raporu gelişi, site sakinlerini tedirgin etti...

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki villasında yalnız yaşayan 74 yaşındaki Armağan Azak, önceki gün evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Azak'ın İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsisinde dövülerek işkenceye uğradığı, daha sonra katil ya da katil zanlılarının Azak'ı 9 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü belirlendi.

KEMİKLERİ KIRILMIŞ
Edinilen bilgiye göre, ABD'de yaşayan emekli elektrik mühendisi Armağan Azak, yaz tatilini geçirmek için bir süre önce Turgutreis Beldesi Aspat mevkiinde bir tatil sitesindeki villasına geldi. Yalnız yaşayan Azak, geçen 30 Temmuz'da, saat 19. 00 sıralarında 155 polis imdat hattını arayıp ?bıçaklı saldırıya uğradım, kurtarın" diyerek yardım istedi. Olay yerinin jandarma bölgesi olması üzerine polis durumu jandarmaya bildirdi. İhbarın hemen ardından kısa sürede villaya ulaşan jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri, açık olan kapıdan içeri girdiklerinde, darmadağınık edilmiş salonun ortasında, kanlar içinde yatan Azak'ın cesedi ile karşılaştı. Bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen Azak'ın cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Burada yapılan otopside Azak'a öldürülmeden önce işkence yapıldığı belirlendi. Sopa veya levye gibi sert bir cisimle dövülme sonucu birçok kemiği kırıldığı tespit edilen Azak'ın daha sonra cinayeti işleyen kişi yada kişiler tarafından 9 yerinden bıçaklandığı saptandı.

Azak'ın cebindeki yüklü miktardaki para ve değerli eşyalarının çalınmamış olmasından hareketle, cinayetin hırsızlık dışında başka bir nedenle işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Arman Azak'ın 500 villanın bulunduğu sitenin plajına sürekli slip mayo ile inmesi ve hareketlerine dikkat etmediği için bazı site sakinlerince uyarıldığı iddiaları üzerine, jandarmanın soruşturmayı bu yönde de sürdürdüğü öğrenildi. Bugüne kadar site yöneticileri ile özel güvenlik görevlilerinin de aralarında bulunduğu 18 kişinin ifadesine başvuran jandarma, Arman Azak ile aralarında husumet olan kişiler
bulunup bulunmadığını da araştırıyor.

SİTE SAKİNLERİ TEDİRGİN
Azak'ın villasının bulunduğu bölgeye 20 metre yakındaki gazino ve markete rağmen vahşice öldürülmesi, site sakinlerini tedirgin etti. Site yöneticisi Mehmet Ali Saraçoğlu, bir toplantı düzenleyerek tatilcileri serinkanlı olmaya davet etti. Cinayetin herkesi derinden etkilediğini belirten Saraçoğlu, "Armağan beyi sadece ismen ve üyemiz olarak tanırdık. Çok fazla konuşmazdı. Sosyal ilişkisi yok denecek kadar azdı. Kimseye bir kötülüğü dokunmadı. Sitemizde bugüne kadar böyle bir olay da yaşanmamıştı. Bu cinayet nedeniyle herkes tedirgin oldu. Cinayeti işleyen kişi veya kişiler yakalanmadan gözümüze uyku girmeyecek. Bunu yapanların birkaç gün içinde yakalanıp, cinayetin çözüleceğine inanıyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com